Документ: Держаудитслужба підтверджує 75 млрд грн втрат для бюджету Нафтогазом – ЕП

Глава Держаудитслужби Геннадій Пліс надіслав прем'єр-міністру Денису Шмигалю лист, підписаний 5 жовтня 2020 року, про фінансові порушення НАК Нафтогаз України. Копію документа опублікувало видання Економічна Правда.
"Всього ревізія АТ НАК Нафтогаз України встановила фінансових порушень і виявила факти неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, які призвели або можуть призвести до втрат фінансових або матеріальних ресурсів на суму 176,2 млрд грн, в тому числі фінансових порушень, що призвели до втрати 75,5 млрд грн", – зазначено в листі.
У листі також йдеться про те, що Нафтогаз не забезпечив достатній рівень фінансової дисципліни та діяльність компанії є недостатньо ефективною.
У підсумку, Держаудитслужба пропонує НАК Нафтогаз України забезпечити усунення виявлених ревізією порушень, притягнути винних до відповідальності і забезпечити перерахування до державного бюджету дивідендів на суму 74 486 млн грн, пише ЕП.
- 6 жовтня Економічна правда з посиланням на документ, який є в розпорядженні редакції, повідомила, що через порушення в роботі НАК Нафтогаз України на 225 млрд грн держбюджету недорахувався доходів на суму понад 75 млрд грн. Такі підсумки аудиту компанії зроблено ревізорами Держаудитслужби. У Держаудитслужбі заявили, що не підтверджують інформацію, оприлюднену в деяких ЗМІ, оскільки вона "є суб'єктивною думкою автора і не відповідає дійсності". У той же час, служба підтвердила факт проведення перевірки в НАКу.
- 7 жовтня фінансовий директор Групи Нафтогаз Петер Стефанус ван Дріл прокоментував появу в ЗМІ публікацій про аудит Нафтогазу. За його словами, НАК Нафтогаз України платить всі податки і дивіденди державі вчасно і згідно із законом.
- 7 жовтня Економічна правда написала, що Служба безпеки України (СБУ) перевірить результати аудиту НАК Нафтогаз України. Про це виданню повідомило джерело в Нафтогазі. За даними джерела, Держаудитслужба надала СБУ матеріали ревізії Нафтогазу для розгляду і прийняття необхідного рішення. У документі нібито йдеться "про масштабні порушення і неефективні управлінські рішення".
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Комментарі