RU

Договори, платіжки і лічильники. Що зміниться у сфері ЖКГ

04.12.2020, 18:21
Договори, платіжки і лічильники. Що зміниться у сфері ЖКГ - Фото
Ілюстративне фото: пресслужба КМДА

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №2458 про захист інтересів споживачів і поліпшення роботи виконавців комунальних послуг.

Як повідомляє пресслужба Міністерства розвитку і територій, цей закон має вирішити проблемні питання у сфері житлово-комунального господарства.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Для споживачів закон передбачає спрощення процедури укладення договорів із виконавцями послуг, зменшення кількості платежів у платіжках, визначення відповідальних за технічне обслуговування газових мереж у будинках і дозволить співвласникам багатоквартирних будинків отримати у користування або власність земельні ділянки, на яких розташовані будинки.

П'ять ключових змін

1. Спрощується порядок укладення договорів у сфері комунальних послуг. Через публічний договір приєднання, підприємства зможуть миттєво перевести всіх споживачів на нові договори. Це допоможе зменшити фінансові витрати і заощадити час як виконавцю, так і споживачам.


2. Платіжка за комунальні послуги стане більш зрозумілою. За законодавством плата, наприклад, виконавцю послуги з постачання тепла і гарячої води, може складатися з дев'яти платежів, за кожен з яких банки беруть комісію за обслуговування. Відтепер кількість платежів буде оптимізовано. Для публічного договору приєднання – це буде три платежі: за тепло – плата за послугу з постачання теплової енергії, плата за послугу з постачання гарячої води, плата за абонентське обслуговування; за воду – плата за послугу з централізованого водопостачання, плата за послугу з централізованого водовідведення, плата за абонентське обслуговування.


3. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирних будинках. Обслуговування мереж у багатьох випадках із 2015 року не проводилося. Закон визначає умови технічного обслуговування, а також відповідальних за його проведення оператора газорозподільних систем або інших госпсуб'єктів, що мають право на виконання таких робіт.


4. Завершення обладнання будинків лічильниками тепла і води. Житлові будинки оснащені лічильниками теплової енергії на 81,7%, гарячої води на 17,3%, питної води на 75,6%. Закон визначає джерело фінансування витрат за встановлення лічильників через інвестиційні програми підприємств тепло- і водопостачання. Закон також надає додатковий час підприємствам для оснащення будівель лічильниками до 1 серпня 2022 року. Після цієї дати за відсутність лічильників підприємства штрафуватимуть.


5. Якщо співвласники багатоквартирних будинків не визначилися з формою управління будинком до 1 січня 2021 року органи місцевого самоврядування до 1 травня 2021 року мають провести конкурси з призначення керівників.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

  • За даними Держстату, за жовтень українцям нарахували 11 млрд грн за надання комунальних послуг. Це на 57% більше, ніж рік тому – тоді за жовтень усі приватні споживачі мали заплатити 7 млрд. При цьому, в Україні стало менше одержувачів субсидій, середня сума збільшилася.
Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини