RU

Договір про постачання газу буде підписано вчасно

07.11.2008, 13:00

Договір про постачання в Україну газу з Російської Федерації буде підписано вчасно, тобто до початку 2009 року. Про це на брифінгу в п'ятницю заявив заступник Міністра палива та енергетики України Володимир Макуха, коментуючи перемовний процес.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Макуха наголосив, що Україна справді досі не підписала з Росією відповідного документа про постачання газу, але перемовний процес триває. "Він непростий, є ще декілька питань, які потребують узгодження. Але в принципі ми вважаємо, що процес йде успішно", - зазначив заступник Міністра.

За його словами, світова криза загалом створює для України позитивний фон у межах цих перемовин. Зокрема йдеться про те, що ціна на нафтопродукти, які є базовими у визначенні ціни на газ, істотно знижується. Крім того, внаслідок кризи скорочується і рівень загального попиту на такі продукти. "Таким чином, це дозволяє сподіватися, що ми зможемо отримати більш конкурентну ціну, ніж ми розраховували, скажімо, ще декілька місяців тому", - додав він.

В.Макуха згодний, що затримки в підписанні договору є, але певною мірою вони пов'язані і з політичною ситуацією в Україні. "Але я хочу вас запевнити, що перемовний процес триває, регулярно проходять візити представників НАК "Нафтогаз України" в Москву, і ми сподіваємося, що цей процес буде завершено вчасно, тобто до початку нового року, коли нам необхідно мати вже чітко визначені ціни, за якими газ буде постачатися в Україну", - зазначив заступник Міністра палива та енергетики.

Нагадаємо, вчора заступник глави Партії регіонів Юрій Бойко заявив, що зниження цін на нафту - хороша новина для української економіки, оскільки від цього залежать ціни на нафтопродукти і газ: "Ми можемо чекати, якщо триватиме тенденція - якщо не зниження, то хоч би залишення ціни на нафту на сьогоднішньому рівні - ціна на газ повинна бути не вища за ту, яку залишили в минулому році".

Згідно з підписаною у березні 2008 року між "Газпромом" і "Нафтогазом" угодою про розвиток відносин у газовій сфері, в поточному році в Україну постачається газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше 55 млрд. кубометрів за ціною $179,5 за тисячу кубометрів. Покупцем газу на кордоні з Україною в цей час є "Нафтогаз".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини