До України переїхали десятки білоруських IT-компаній – Мінцифри

22.10.2020, 13:20
До України переїхали десятки білоруських IT-компаній – Мінцифри - Фото
Ілюстративне фото: pixabay

Десятки білоруських IT-компаній переїхали до України завдяки проєкту IT Relocate Білорусь, повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у Facebook.

"Ми створили IT Relocate для тих, хто хоче переїхати сам або перевезти свою команду з Білорусі до України, і готові надавати підтримку і далі", – написав він.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Як відзначає джерело AIN.UA, компанія Wargaming перевезла до України сотні працівників. Компанія – розробник всесвітньо відомих онлайн-ігор World of Tanks, World of Warships і World of Warplanes", – написав Борняков.

За його словами, ще одна білоруська IT-компанія PandaDoc відкриває свій офіс у Києві. Засновник Микита Мікадо відзначає таланти українських фахівців, вигідні податкові умови і дії уряду України в напрямку підтримки IT-індустрії Білорусі.

"Україна стрімко діджиталізується, стає світовим IT-хабом і створює комфортні умови для розвитку IT-індустрії. Україна готова надати білоруським фахівцям можливості для роботи за спрощеною системою оформлення", – додав Борняков.

  • Увечері 9 серпня, в день виборів, у країні почалися проблеми з інтернетом. Низка IT-компаній звернулася до керівництва Парку високих технологій (особлива територія в Мінську, де зосереджені офіси IT-компаній і діють спеціальні податкові та законодавчі умови для IT-компаній) з проханням вирішити проблеми зі зв'язком. Безуспішно. Інтернету майже не було наступні три дні.
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пообіцяв створити всі необхідні умови для білоруських IT-фахівців, які захочуть переїхати до України. Він нагадав, що в Україні діють імміграційні квоти, в рамках яких країна може працевлаштувати 5000 кваліфікованих IT-фахівців з-за кордону.
  • Президент Володимир Зеленський 2 жовтня підписав указ, згідно з яким Кабінет міністрів повинен продовжити до 180 днів на рік термін тимчасового перебування на території України для громадян Білорусі. Це стосується підприємців, висококваліфікованих фахівців, зокрема фахівців у сфері інформаційних технологій і інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членів їхніх сімей.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского