RU

До кінця року "Газпром" може збільшити ціну на газ для України до $500

06.06.2011, 15:56
До кінця року
23d730e6a9cbf64ffe37ae4c940783ff.jpg

До кінця року "Газпром" може збільшити ціну на газ для України до $500
Ціна на газ для України у IV кварталі 2011 року може скласти близько $500 за 1 тис. кубометрів. Прив'язувати ціну до інших енергоносіїв російський "Газпром" не збирається. Про це журналістам заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Як повідомляють російські ЗМІ, Міллер уточнив, що Україна і Росія уклали контракт, в якому визначена формула ціни, і всі перемовини у майбутньому будуть будуватися "на основі ринкової формули і ринкових підходів, закладеної у контракті".

"Якщо поставити у формулу ціни показники порядку розрахунку ціна на нафтопродукти, зокрема, за форвардними операціями, то можна говорити вкрай впевнено, що ціна на газ за довгостроковими контрактами у IV кварталі 2011 року може вийти $500 за тисячу кубометрів. Це викликає неспокій споживачів України", - пояснив глава правління "Газпрому".

Водночас Міллер попередив, що "Газпром" не збирається змінювати формулу ціни на газ, оскільки закладена у договорі з Україною формула є ринковою. "Роботу з Україною ми будемо будувати виключно на базі ринку", - заявив він.

Нагадаємо, 24 травня у Києві пройшли перемовини міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойка і глави "Газпрому" Міллера. Україна просила згоди Росії замінити у формулі утворення ціни на газ вартість газойля на вартість вугілля.

Олексій Міллер: біографія та добірка новин>>>
ВАТ "Газпром": довідка та добірка новин>>>
Паливно-енергетичний комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини