RU

Для елітних автомобілів і катерів можуть знизити ввізне мито

03.08.2011, 10:39
Для елітних автомобілів і катерів можуть знизити ввізне мито - Фото
81e0498a484659bae68d1bfe0d628b9a.jpg

Для елітних автомобілів і катерів можуть знизити ввізне мито

В Україні можуть знизити мито на ввезення дорогих автомобілів і катерів. Відповідний законопроект розробив Кабінет міністрів і вчора вніс до парламенту. Але автомобілі і катери внаслідок цього дешевше не стануть - імпортери розуміють, що для покупців цієї продукції ціна не є головним критерієм, зазначають учасники ринку. Набагато важливіше - зниження мита на продукцію масового сегменту, але замість цього мито на неї в майбутньому може підвищитися. Про це пише Комерсант-Україна в статті "Уряд допоможе найдорожчому".

Вчора у Верховній Раді був зареєстрований проект закону "Про внесення змін до митного тарифу України" (N9042), підготовлений Кабінетом міністрів. Документ передбачає зниження з 1 січня 2012 року ставок ввізного мита на легкові автомобілі об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см та автокаравани (від 1,5 тис. до 3 тис. куб. см) - з 7% до 6% від їх митної вартості, а також на морські катери – з 8,5% до 8%. Основна мета прийняття законопроекту - приведення ставок імпортного мита у відповідність із зобов'язаннями України, які були взяті при вступі країни у ВТО в 2008 році.

Генеральний директор АВТ Баварія (офіційний імпортер BMW) Олександр Тимофєєв говорить, що і зараз зниження мита на 1% навряд чи буде помітним для кінцевого споживача. "Подібне зниження практично непомітне як для споживача, так і для продавця. Це не більш ніж приведення законодавства у відповідність з вимогами ВТО, - вважає він. - Більше того, в Україні продається надто мало автомобілів з таким об'ємом двигунів - в основному українці купують машини з об'ємом двигуна до 2 тисяч кубічних сантиметрів".

За даними інформаційно-аналітичної групи AUTO-Consulting, в 2010 році на частку нових автомобілів з двигуном понад 3 тис. кубометрів довелося близько 5% продажу в натуральному вираженні - близько 8 тис. автомобілів, приблизно 20% - в грошовому, що складає понад 500 млн. євро.

Зі слів голови Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і ділерів Олега Назаренка, завдяки вступу України у ВТО протягом 2009-2011 років ввізні ставки на автокаравани та легкові автомобілі об'ємом двигуна понад 3 тис. куб. см були знижені з 10% до нинішніх 7%, на морські катери - з 10% до нині діючих 8,5%. "При цьому, як показує практика минулих років, незважаючи на зниження ввізних ставок, для кінцевого споживача автомобілі не подешевшали", - зазначив Назаренко. Генеральний директор ДП Авто Інтернешнл (офіційний імпортер Mazda) Олена Дуніна пояснює це тим, що такі автомобілі зазвичай купують заможні люди. "Для них різниця вартості автомобіля в 1-2% не грає великої ролі. Купівля дорогого автомобіля - це їх стиль життя", - наголосила вона.

Набагато важливіше, зазначає газета, зниження мита для автомобілів об'ємом двигуна до 2,2 тис. куб. см, на частку яких доводиться близько 92% всього продажу в рік, вважають у Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і ділерів. У той же час в Україні, навпаки, існує ризик підвищення мита на імпорт легкових автомобілів. Зараз Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі по скарзі українських автовиробників проводить розслідування щодо імпорту більшості легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1-2,2 тис. куб. см незалежно від країни походження. Українські заводи наполягають на введенні мита для імпортерів в розмірі 47%, оскільки з 2008 по 2010 рік на фоні скорочення попиту на внутрішньому ринку зріс імпорт легкових автомобілів: їх частка в продажу за цей період збільшилася на 16 п. п. - до 65,6% від загального продажу в 2010 році.

Автомобільний ринок: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини