RU

Для бізнесу можуть посилити правила сплати єдиного внеску

20.09.2011, 10:59
Для бізнесу можуть посилити правила сплати єдиного внеску - Фото
3a8b89a921ed53140982dbfbd203329b.jpg

Для бізнесу можуть посилити правила сплати єдиного внеску
Держава знайшла спосіб примусити підприємців вчасно платити єдиний соціальний внесок. В іншому випадку, за пропозицією Пенсійного фонду, вони будуть позбавлені права на спрощену систему оподаткування. При цьому спрощенці зможуть розраховувати на реструктуризацію попередніх боргів перед ПФУ у разі своєчасного внесення поточних платежів, пише КоммерсантЪ-Украина в матеріалі "Бізнес не сховається від пенсії".

Пенсійний фонд оприлюднив низку законопроектів, покликаних стимулювати підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, своєчасно платити єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Для них прописується чіткий термін сплати єдиного внеску - не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом. При цьому підприємці збережуть право подавати податкову звітність раз на рік. Якщо спрощенці не будуть вчасно перераховувати соціальний внесок, вони автоматично втратять право платити єдиний або фіксований податок, пише видання.

Суб'єкти підприємницької діяльності зможуть розраховувати на реструктуризацію заборгованості по сплаті страхового внеску, сформованій на 31 грудня 2010 року. Право на виплату боргів в розстрочку протягом двох років зможуть отримати ті платники, які перераховували внески в першому півріччі поточного року. При цьому підприємці можуть бути позбавлені сплати нарахованих за борги штрафів і пені. За даними ПФУ, на 1 серпня сума несплачених фонду внесків становить 1,9 млрд. грн., з них невиплати "економічно активних підприємств" - 827,1 млн. грн. На всю суму боргу було нараховано 440 млн. грн. штрафів, з яких на працюючих підприємців-фізосіб - половина цієї суми.

Ініціативи ПФУ бізнес сприйняв неоднозначно. "Якщо йдеться про посилення санкції, необхідно надати і преференції. Зараз ми з Пенсійним фондом обговорюємо можливість спрощення умов виплат страхових внесків для спрощенців, зокрема зниження ставок внеску до 18-20% мінімальної заробітної плати з нинішніх 34,5-37,5%. Скорочення надходжень в фонд буде компенсоване поліпшенням платіжної дисципліни", - розказав секретар Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський.

Голова комітету Верховної ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутинник зазначає, що прийняти запропоновані ПФУ норми буде складно. "Для цього треба внести зміни до Податкового кодексу. Але сьогодні питання спрощеної системи оподаткування регулюються указом президента N727/98, в який неможливо внести будь-які зміни. При цьому комітет зараз готує до розгляду в сесійній залі законопроект N8521, і поки пропозиції із заборони використання спрощеної системи у разі несплати страхових внесків не надходили". Законопроект N8521 передбачає зміну механізму розрахунку єдиного податку для СПД.

Пенсійна реформа: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини