RU

"Дірку" в бюджеті можна перекрити грошима Газпрому - НБУ

07.02.2020, 15:15
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-служба НБУ)

Компенсувати недоотримані надходження до держбюджету через курс гривні та інфляції можна за рахунок надпланових перерахувань  НАК "Нафтогаз України" зі сплаченого  Газпромом боргу. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку (НБУ) за січень 2020 року.

У Нацбанку пояснюють, що через більш міцну гривню й більш низьку інфляцію, ніж закладено в бюджеті, податкові надходження від імпортних і вироблених в Україні товарів можуть бути нижче плану.

Також бюджет може недоотримати доходів від акцизів на тютюнові вироби та рентної плати за видобування газу, прогнозують в НБУ.

Компенсувати недоотримані доходи можна за рахунок грошей Нафтогазу й зниження витрат на обслуговування держборгу, відзначає регулятор.

"Є істотні компенсатори. По-перше, це можуть бути надпланові перерахування від НАК "Нафтогаз України" (як у вигляді податкових платежів, так і дивідендів і частини прибутку) в результаті отримання ним компенсації від російського Газпрому. По-друге, міцна гривня дозволить заощадити на операціях з валютними боргом", - йдеться в звіті НБУ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини