"Дірку" в бюджеті можна перекрити грошима Газпрому - НБУ

07.02.2020, 15:15
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-служба НБУ)

НБУ пропонує компенсувати недоотримані бюджетом податки надплановими виплатами від Нафтогазу

Компенсувати недоотримані надходження до держбюджету через курс гривні та інфляції можна за рахунок надпланових перерахувань  НАК "Нафтогаз України" зі сплаченого  Газпромом боргу. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку (НБУ) за січень 2020 року.

У Нацбанку пояснюють, що через більш міцну гривню й більш низьку інфляцію, ніж закладено в бюджеті, податкові надходження від імпортних і вироблених в Україні товарів можуть бути нижче плану.

Також бюджет може недоотримати доходів від акцизів на тютюнові вироби та рентної плати за видобування газу, прогнозують в НБУ.

Компенсувати недоотримані доходи можна за рахунок грошей Нафтогазу й зниження витрат на обслуговування держборгу, відзначає регулятор.

"Є істотні компенсатори. По-перше, це можуть бути надпланові перерахування від НАК "Нафтогаз України" (як у вигляді податкових платежів, так і дивідендів і частини прибутку) в результаті отримання ним компенсації від російського Газпрому. По-друге, міцна гривня дозволить заощадити на операціях з валютними боргом", - йдеться в звіті НБУ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?