RU

Спрощенцям та платникам ПДВ готують послаблення

07.02.2012, 09:10
Спрощенцям та платникам ПДВ готують послаблення - Фото
4b81577d1bf210a67519b9cf6ea19ad2.jpg
Нові правила, що стосуються спрощеної системи оподаткування, діють всього місяць, а в Партії регіонів пропонують знову їх змінити. Про це пише КоммерсантЪ-Украина  в публікації "Податки готують до нової редакції".

Як відзначає видання, виробникам і продавцям ювелірних виробів хочуть повернути право сплати єдиного податку та ввести річний мораторій на перевірку малого бізнесу. Одночасно будуть змінені критерії автоматичного повернення ПДВ, що, на думку експертів, спростить його отримання в оперативному режимі.

Відповідні зміни містяться в законопроекті № 9789. Поправки до Податкового кодексу (НК), подані від імені народного депутата Юрія Каракая (Партія регіонів), дадуть можливість враховувати суму розбіжностей між податковим кредитом та зобов'язаннями (не повинна бути більше 10% від заявки) не за попередні три звітні періоди (кварталу), а за три місяці. Цей же період буде узятий і при обліку розміру середньої зарплати (не менше 2,5 мінімальних зарплат) на підприємстві. У прес-службі ДПСУ повідомили, що відомство не підтримує зміни критерії середньої зарплати, оскільки це призведе до маніпулювання цим показником, і він з "заохочувального" в соціально-трудових відносинах може стати "антисоціальним".

Серед поправок є і норма про те, що розмір базової ціни нафти буде переглядатися щорічно. Якщо це не буде зроблено вчасно, буде застосовуватися базова ціна попереднього року. Зараз в ПК встановлена ​​базова вартість нафти Urals в 560 грн. / барель. При цьому автор законопроекту не запропонував свою базову ціну нафти на 2012 рік.

Обіцяно змінити і систему спрощеної сплати податків, яка заробила на нових умовах з 1 січня. Депутати більшості планують повернути право сплати єдиного податку виробникам ювелірних виробів з дорогоцінних металів і оптовим торговцям ювелірними виробами.

Крім того, може бути введений річний мораторій на проведення фактичних перевірок спрощенців, а також підприємців, які тільки перейшли на загальну систему оподаткування. При цьому штрафні санкції по відношенню до них складуть всього 1 грн. "На I квартал мораторій вже й так продовжений, - заявили в прес-службі ДПСУ. - Глава служби пропонує продовжити і на другий квартал".

Поправки до Податкового кодексу зараз також розробляють в Мінфіні, ДПСУ, Держслужбі з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, а також в апараті віце-прем'єра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини