RU

Дев'яти банкам не вистачить капіталу, якщо криза посилиться - НБУ

24.06.2020, 14:12
Дев'яти банкам не вистачить капіталу, якщо криза посилиться - НБУ - Фото
Катерина Рожкова Фото - НБУ

У дев'яти банків проявилася недостача капіталу, серед них - два державних. Про це на брифінгу 24 червня заявила перша заступниця глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, посилаючись на результати експрес-стрес-тесту, який під час коронакризи проходили українські банки.

За словами Рожкової, нестача капіталу у дев'яти банків не загрожує стабільності всієї системи. "Платоспроможність держбанків гарантує держава, решта сім фінустанов в сумі займають близько 5% активів у банківському секторі", - сказала вона.

Рожкова повідомила, що НБУ проводив стрес-тест за жорсткішим сценарієм, ніж передбачено в макропрогронозі.

"В кінці року, коли, сподіваємося, економіка почне відновлюватися, будемо проводити оцінку якості активів всіх банків, щоб розуміти в якій точці ми знаходимося", - пояснила вона.

Згідно з прогнозом НБУ, якість кредитних портфелів банків через кризу погіршиться, зокрема, непрацюючими (NPL, non-performing loans) можуть стати близько 10% раніше виданих споживчих кредитів.

"Ми закликаємо банки виробити процедури реструктуризації проблемних кредитів і утриматися в цьому році від розподілу прибутку за 2019-й і виплати дивідендів акціонерам, щоб мати запас і спокійно пройти цю кризу", - зазначила Рожкова.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
<a href="http://www.liga.net/">Источник</a>

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини