RU

Deutsche Bank передбачив для світу глобальну "епоху безладу". Але не все так погано

10.09.2020, 13:36
Deutsche Bank передбачив для світу глобальну
Deutsche Bank (Фото: ЕРА)

Цього року, можливо, настає нова епоха в історії людства, яку визначатиме поняття "безладдя". Про це пише Deutsche Bank у новому дослідженні.

Стратег банку Джим Рейд стверджує, що нова епоха буде характеризуватися трьома основними факторами: піднесенням економіки Китаю над США, посиленням політики "вертолітних грошей" і зміною поколінь.

"Холодна війна" між США і КНР

Серед ключових тем нового часу Deutsche Bank виділяє посилення економічної ваги Китаю і погіршення його стосунків із США.

Експерти банку впевнені, що розрив між економіками, який скорочується, підвищує ймовірність Пекіна і Вашингтона потрапити до так званої пастки Фукідіда, яка характеризується виникненням військового конфлікту між країнами-конкурентами, коли економічна міць однієї починає наздоганяти іншу. Китай може обігнати США за ВВП вже до 2030 року. Протистояння двох країн буде набирати обертів незалежно від результату президентських виборів у США і буде схоже на "холодну війну" між СРСР і Америкою. Проявлятися економічний конфлікт буде зростанням тарифів, санкціями, блокуванням активів, заборонами на трансфер технологій. У підсумку це призведе до формування блоків країн, відзначають аналітики.

Політика "вертолітних грошей"

У найближчому майбутньому, на думку аналітиків, європейські країни зіткнуться із наслідками великих боргів, які призведуть до криз, емісії грошей їхніми центробанками і прискорення інфляції, так як, ймовірно, держави ЄС використовуватимуть політику "вертолітних грошей". Вона має на увазі вливання ліквідних коштів у домогосподарства або реальний сектор економіки, а не у фінансовий.

"Заворушення", впевнені експерти, загрожують не тільки економічному, але і політичному устрою в багатьох країнах. Справа в тому, що на тлі пандемії коронавірусу оголилася проблема нерівності, яку уряди країн, швидше за все, спробують нівелювати шляхом підвищення податків для забезпечених громадян і корпорацій.

"У майбутньому ми побачимо більше криз, більше безладу і ще більше надрукованих грошей", - пише Deutsche Bank.

Зміна поколінь

Третя ознака зміни епох - зміцнення покоління міленіалів, що стали дорослими в XXI столітті, і ще більш молодих поколінь. Вони будуть грати все більшу роль у політиці, у виборчих кампаніях. Їхня електоральна вага буде зростати.

Але це призведе до посилення конкуренції між провідними поколіннями. Ті ж міленіали і молодші покоління до 2030 року наздоженуть старші покоління за чисельністю, що дозволить їм визначати результати виборчих кампаній парламентських виборів, президентських виборів. Вони будуть більше впливати на прийняття рішень із проблем клімату та екології.

Deutsche Bank також заявляє про можливе зростання інфляції, посилення економічної нерівності на початку постковідної епохи, але в подальшому - зміна тренда в бік збільшення податків для багатих, посилення конкуренції між поколіннями, зростання стурбованості питаннями зміни клімату та нової технологічної революції.

Аналітики відзначають, що глобалізація, яка стартувала у 1980-му, закінчується, настає "століття безладу". Втім, підкреслюється, що "не кожен безлад є поганим".

"Не кожен безлад є поганим. Ми повинні підкреслити, що новий час не слід сприймати як причину відмовлятися від купівлі фінансових активів, оскільки нова епоха принесе масштабні інтервенції монетарної влади і ліквідність", - говорять автори дослідження.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини