RU

"Дешеву іпотеку" знову відкоригують

27.06.2012, 10:03
950cbe8ad8985873014d98e2ca74d7c2.jpg
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести чергові зміни до постанови щодо здешевлення іпотеки. Про це повідомив голова Мінрегіону Анатолій Близнюк під час відвідування житлового масиву Лівобережний-3 в Дніпропетровську у вівторок, 26 червня.

"Програма постійно удосконалюється, практично постійно працює з коригуванням. Ще в цьому місяці ми плануємо прийняти третю редакцію постанови, розроблену заради вигоди для громадян. Тому що все, наприклад, мають можливість зробити перший внесок в такому розмірі, який встановлений. Ми хочемо цю систему поліпшити", - підкреслив Близнюк, якого цитує прес-служба міністерства.

За словами міністра, Мінрегіон пропонує знизити обов'язковий власний внесок позичальника з 25 до 10%, а також здійснювати часткову компенсацію відсотків безпосередньо банкам, а не позичальникам, як зараз. З такими проханнями неодноразово зверталися громадяни під час відвідування офісів "єдиного вікна", які діють в рамках програми. Також серед запланованих змін підвищення частки, яку може становити платіж по кредиту в сукупному доході сім'ї з 40 до 55%, підвищення верхньої межі доходів сім'ї позичальника для отримання часткової компенсації. Крім того, планується визначати граничну площу житла з урахуванням кількості членів сім'ї позичальника, підвищити розрахункову вартість житла для нарахування часткової компенсації без збільшення ціни квартири, що значно збільшить пропозицію і можливість вибору житла. Передбачається можливість отримання кредиту під 6 відсотків річних на допустиме перевищення граничної площі і розрахункової вартості, яка раніше могла покриватися виключно за власні кошти громадян. Проект відповідної постанови Уряду розміщений на офіційному сайті Мінрегіону.

За даними Мінрегіону, на даний момент понад 7,5 тисяч громадян виявили бажання взяти кредит в рамках цієї програми, більш 4,7 тисяч  квартир запропоновано забудовниками, укладено 72 договори. 30 млн.грн. вже направлені в регіони, профінансовано 14 кредитів на загальну суму понад 4,6 млн.грн., з них 9 у Києві і 3 в Автономній Республіці Крим. Планується, що по цій програмі в серпні-жовтні люди почнуть отримувати ключі першим будинках.

Нагадаємо, раніше до постанови Кабміну № 465 "Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" від 23 травня вже були внесені важливі зміни. Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї повинен бути до 10 середньомісячних зарплат (29,42 тис.грн. для України; 45,92 тис. грн. для Києва), тоді як раніше поріг був обмежений п'ятьма середніми зарплатами (для України - 14, 71 тис.грн.).

Досьє на Анатолія Близнюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини