RU

Держзакупівлі хочуть корумпувати за російською схемою - активісти

13.03.2014, 16:40
Держзакупівлі хочуть корумпувати за російською схемою - активісти - Фото
7a7c47954cffd8a27f3fc71834d6cd26.jpg
Провідні моніторингові громадські організації України закликали українську владу не допустити зриву антикорупційних змін у законопроекті про державні закупівлі. Під відповідним зверненням до прем'єр- міністра України, міністра економічного розвитку і торгівлі та голові комітету Верховної Ради з питань економічної політики поставили підписи директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара та голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Зокрема, представники громадських організацій вітають схвалену Кабінетом міністрів 12 березня нову редакцію закону про державні закупівлі. Разом з тим заявляють, що спроба нового уряду налагодити жорсткий контроль над державними закупівлями відразу зіткнулася з прихованим опором так званої "тендерної мафії" у Верховній Раді.

"Намагаючись зірвати його швидке прийняття, окремі представники фракції Партії регіонів виступають за збереження в новій редакції закону ідеї електронних аукціонів (ця норма скасовується в урядовому законопроекті). Мовляв, саме вони забезпечать справжню відкритість і прозорість. Ми вважаємо своїм обов'язком поінформувати громадськість про те, що законодавчі положення щодо е- аукціонам в поточній редакції тендерного закону при правлінні Віктора Януковича були запозичені з законодавства Росії. Вони прямо суперечать стандартам Європейського Союзу і нічого не сприяють відкритості процесів закупівель", - сказано у зверненні, текстом якого володіє  ЛІГАБізнесІнформ.

Експерти також підкреслюють, що в умовах тотального дефіциту фінансування на сьогодні сумнівним залишається технічна готовність органів влади України до переходу на е-аукціони.

"У разі негайного впровадження е-аукціонів фактичними операторами електронних майданчиків можуть стати російські компанії (їх дочірні підприємства або негласно контрольовані компанії в Україні ). Останніми роками вони активно лобіюють ці норми в Україні", - зазначають представники антикорупційних організацій.

"За таких умов немає ніяких гарантій того, що одного разу ці компанії не зупинять електронні торги і не зірвуть життєво необхідні закупівлі для громадян України (харчування для школярів, ліки для хворих і т.д.). Спроби маріонеткового уряду Криму "націоналізувати" Чорноморнафтогаз і Укрзалізницю роблять такий сценарій цілком реальним", - сказано в тексті звернення.

Експерти антикорупційних організацій закликали новий уряд і Верховну Раду докласти всіх зусиль до прийняття нової редакції закону про державні закупівлі, вже узгодженої Кабінетом міністрів.

"Висловлюємо свою готовність надати всебічну допомогу в розробці нових стандартів електронних закупівель, відповідних вимогам Європейського Союзу, які сприятимуть спрощенню закупівельних процедур для бізнесу та замовників", - сказано у зверненні.

Нагадаємо, в середу, 12 березня, Кабінет міністрів прийняв проект нової редакції закону про держзакупівлі з вимогою доопрацювати його протягом тижня.

Як відомо, сфера держзакупівель в Україні є однією з найбільш корупційних. З 2010 року стали широко використовуватися тіньові схеми в розподілі бюджетних коштів. Для цього створювалися непрозорі процедури проведення тендерів, "фірми-прокладки" для накручування ціни, закупівля часто проводилася в одного учасника і т.д. Останнім часом проводилися закупівлі без тендера, а загальний обсяг коштів, зафіксований у тендерних договорах в 2013 році, склав 185 млрд.грн.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини