RU

Держмитслужба слідом за кодексом готує пакет нових ініціатив

20.04.2012, 10:15
Держмитслужба слідом за кодексом готує пакет нових ініціатив - Фото
Відомство Ігоря Калєтніка дозріло на революційні зміни в митній системі
Державна митна служба України внесла до Міністерства фінансів ряд законодавчих ініціатив.

Як повідомляє прес-служба Держмитслужби, ці ініціативи спрямовані на виведення імпорту з тіні, боротьбу з контрабандою і контрафактом, захист добросовісних імпортерів від нечесних конкуренції та громадян - від неякісних товарів.

"Ми пропонуємо реальний план дій. Митниця буде боротися з ввезенням продукції, яка знаходить в Україні нелегальний ринок збуту й від ввезення якої страждають як українська економіка, так і пересічні українці. Нелегальний імпорт буде ліквідовано. З ринку підуть посередники - товари стануть доступними і якісними", - пообіцяв голова відомства Ігор Калєтнік.

"Для цього у нас є все: команда професіоналів, досвід і ефективна взаємодія з колегами з податкової і Нацбанку", - додав він.

У Держмитслужбі зазначають, що для запобігання незаконного ввезення товарів пропонується ввести обов'язкове маркування окремих груп споживчих імпортних товарів спеціальними контрольними ідентифікаційними знаками.

"Суб'єкт разом з оформленою митною декларацію отримає спеціальні марки зі штрих-кодом, що містять інформацію про товар, імпортера, виробника, сплачені податки", - пояснює голова Держмитслужби. Таким чином, з'являється можливість перевірити законність ввезення товарів, які продаються в Україні.

Щоб прибрати з ринку посередників і запобігти виведення коштів в офшори, митники пропонують законодавчо закріпити поняття "прямий зовнішньоекономічний договір". Але передбачити, що метод визначення митної вартості за ціною контракту буде основним тільки для товарів, що ввозяться за прямими договорами з виробниками.

Нагадаємо, напередодні президент України Віктор Янукович підписав доопрацьований Таможенний кодекс (№4495-VI).

Досьє на Ігоря Калєтніка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини