RU

Держмитниця відкриє доступ до бази митної вартості

01.02.2012, 10:58
Держмитниця відкриє доступ до бази митної вартості - Фото
Фото: mintrans.gov.ua
З 6 лютого Державна митна служба України на своєму сайті надасть вільний доступ до бази митної вартості, на яку орієнтуються митники при оподаткуванні оформлюваних вантажів. Там буде публікуватися середньозважена митна вартість за групами товарів. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Митниця готова до розкриття".

Цю інформацію митники використовують при оформленні вантажів з метою їх оподаткування ПДВ, митами та акцизами, пояснює видання. При цьому вони орієнтуються більшою мірою на вартість товарів у своїй базі, ніж на інші законодавчо закріплені методи визначення ціни (наприклад, за ціною контракту, ціною договору ідентичних та аналогічних товарів, віднімання/додавання і за резервним методом).

Незважаючи на те, що на завищення ціни скаржиться більшість імпортерів, глава Держмитниці Ігор Калєтнік стверджував, що в 2011 році за ціною контракту було оформлено 92% випадків імпорту, що на 3% більше, ніж у країнах ЄС.

За словами керівника Держмитниці, його підлеглі використовують базу в довідкових цілях, щоб реагувати на неправомірні дії суб'єктів, що маніпулюють з вартістю товару для скорочення бази оподаткування. Вдень він заявляв, що в базі містяться конфіденційні дані, але пізніше зазначив, що відкритий доступ до бази - європейська практика надання інформації гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Імпортери та експерти позитивно оцінюють можливість доступу до бази даних. За словами члена правління Асоціації митних брокерів Бориса Магаричева, в такому випадку будь-який суб'єкт зможе оскаржити дії митників. На думку голови правління асоціації підприємств легкої промисловості Укрлегпром Валентини Ізовіт, в результаті Держмитниця втратить суттєвий важіль наповнення державного бюджету, оскільки за рахунок корекції митної вартості збільшувалася сплата податків.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини