RU

Держкомзем виступає за зняття земельного мораторію

28.11.2008, 16:28

З погляду соціального і економічного фактору мораторій на землю треба знімати якнайшвидше. Але треба зробити декілька кроків, які можуть запобігти негативним наслідкам. Про це під час прес-конференції на тему: "Стратегія розвитку системи аграрного землекористування" заявив перший заступник глави Держкомзему Антон Третяк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, А.Третяк зазначив, що зараз на ринку сільгоспземель склалася ситуація, коли потенційних покупців 1 млн., а продавців - 2 млн., і попит явно перевищує пропозицію. "Це означає, що на земельному ринку буде обвал цін, які і так низькі. Інше питання в тому, що після зняття мораторію станеться перерозподіл землі і ми завдамо великий збиток сільськогосподарському земельному господарству, тому що може статися зміна цільового призначення", - наголосив він.

За словами А.Третяка, зупинити цей процес можна, якщо ввести регуляторні акти, зокрема, з зонування землі. Запропоновані раніше на розгляд Верховній Раді законопроект про ринок землі і Єдиний Земельний кадастр не вирішують всіх питань, тому насамперед "треба ввести закон, який би регулював використання земель сільгосппризначення". "Тому що саме ці землі є основним активним резервом держави, особливо в період економічної кризи", - зазначив А.Третяк.

За словами чиновника, на ринках земель інших призначень проблем менше, тому що вони менш тіньові і більш відкриті.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини