RU

Держфінінспекція провела ревізію тарифів на послуги ЖКГ

26.01.2012, 11:34
Держфінінспекція провела ревізію тарифів на послуги ЖКГ - Фото
11846ab87f513d2f57227e48497ad1fe.jpg
Державна фінансова інспекція провела моніторинг і аналіз всіх рішень органів місцевого самоврядування щодо підвищення тарифів на роботи та послуги, починаючи з січня 2012 року. При цьому фактично в жодних матеріалах не знайдено законності обґрунтування підвищення цін на тарифи. Про це заявив голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв 25 січня на засіданні Кабінету міністрів.

"Фактично не був проведений аналіз формування собівартості та основних витрат з боку житлово-комунальних господарств. Складається враження, що керівники житлово-комунальних господарств вважають свою діяльність і роботу в цих підприємствах як власний бізнес. У них одне завдання: якомога більше заробити грошей і на кому", - заявив Андрєєв, якого цитує прес-служба відомства.

За отриманою інформацією, підвищення тарифів на житлово-комунальне господарство сталися в основному в Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Так, наприклад, Чуднівська районна держадміністрація Житомирської області збільшила тарифи з водопостачання більше ніж на 100% (з 3,43 до 6 грн. 96 коп.), і на 80% з водовідведення (з 10,44 до 18,72 за один кубометр).

У Миколаївській області Нововасильківська та Широколанівська селищні ради збільшили тарифи на водопостачання більше ніж на 100%, і відповідно 80% з водовідведення.

Найбільшим показником збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги відзначилася Харківська область. Наприклад, Люботинська міська рада збільшила тариф на водопостачання аж на 300%. "Жодного документа, що підтверджує, з чого вони склали свої витрати для того, щоб вийти на тарифи. Обґрунтування у всіх одне: тарифи не покривають витрати житлово-комунального господарства. І фактично розтрати в електромережах, мережах теплопостачання, водопостачання лягають на плечі наших громадян", - заявив Андрєєв.

Збільшення тарифів в Харківській області на опалення відбулося на 270% у розрахунку на одну гігакалорію, послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - на 185% для багатоповерхових будинків. Краснопавлівська селищна рада: послуги з водопостачання та водовідведення збільшено на 110%, водопостачання збільшилася з 3,50 до 7,37 грн.

Не відставала і Черкаська область у підвищенні тарифів на водопостачання та водовідведення. Так, Гельмязівська та Софіївська селищні ради підняли тарифи майже на 200%.

Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради Івано-Франківської області по будинкових територіях на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій в Івано-Франківській області вперше затверджено будинкові тарифи, в тому числі і граничні тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, які істотно збільшилися, більш ніж на 580 будинків тарифи збільшилися у два рази, при цьому на території одного й того самого району тарифи відрізняються в рази. У Полтавській області тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій збільшено на 50% в категорії року, а в Лубнах, Карлівці та Полтаві - в 1,5 рази.

"У відповідності до всіх повноважень, які надано фінансовій інспекції, ми всю інформацію відправили до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та підготували пропозиції по всіх міських, селищних, районних радах провести ревізію, зробити відповідні розрахунки щодо обґрунтованості тарифів, розрахунки за собівартістю, і вже за результатами ревізії, щоб можна було прийняти відповідні рішення, в тому числі і кадрові, які вже прийме Кабінет міністрів на своєму засіданні", - підсумував Андрєєв.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини