RU

Держбанки знайдуть 625 млн. грн на кредити для добудування житла

27.10.2010, 10:50
Держбанки знайдуть 625 млн. грн на кредити для добудування житла - Фото
35be481c7fd0adf47a978c6d5beff6af.jpg

Держбанки знайдуть 625 млн. грн на кредити для добудування житла

Державні банки України, за умови підтримки Нацбанку України, готові надати кредити під 10-12% річних на суму 625 млн. грн. для добудування 35 житлових об'єктів з високим ступенем готовності, які повинні бути введені в експлуатацію до кінця поточного року. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр Віктор Тихонов під час засідання робочої групи за комплексним рішенням питань добудування об'єктів незавершеного житлового будівництва і стимулювання споживачів до придбання цих об'єктів.

Як повідомляє прес-служба політика, до складу робочої групи увійшли представники Мінрегіонбуду, Мінфіну, Мінекономіки, Мін'юсту, Державної іпотечної установи, Національного банку, Ощадбанку, Укрексімбанку та інших банківських установ.

Під час засідання В.Тихонов повідомив, що Мінрегіонбуд відібрав 35 незавершених житлових об'єктів, ступінь будівельної готовності яких дає змогу завершити ці об'єкти до кінця 2010 року. "Для завершення цих 35 об'єктів необхідно 625 млн. грн. На засіданні робочої групи ми дійшли загальної угоди, що за умови підтримки Національного банку, державні банківські установи готові надати на таку суму відповідні кредити під 10-12% річних", - зазначив він.

В.Тихонов також додав, що за пропозицією Нацбанку, незабаром буде розроблена відповідна програма, що передбачає надання таких кредитів і механізм повернення цих коштів.

"Я також звернувся до банківських установ з проханням шукати не причину, за якою немає змоги надати іпотечні кредити, а шукати можливості і ресурси, які можна як кредитування фізичних осіб і забудовників направити для добудування незавершених житлових об'єктів", - сказав Виці- прем'єр-міністр.

Чиновник також повідомив, що сьогодні Мінфін працює над питанням збільшення статутного фонду Державної іпотечної установи на два мільярди гривень. За словами В.Тихонова, якщо це питання вдасться вирішити без гаяння часу, то ці кошти ДІУ зможе направити на рефінансування банків, які будуть надавати кредити на добудування житлових об'єктів.

В.Тихонов прогнозує, що цього року загалом по Україні буде здано в експлуатацію понад 8 млн. квадратних метрів житла. Для порівняння, у 2009 році ця цифра становила 6,4 млн. кв. м.

Будівництво, нерухомість, ринок землі: добірка новин>>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини