RU

Держмитниця відкрила доступ до даних щодо експортно-імпортних операцій підприємств

16.06.2021, 16:26
Держмитниця відкрила доступ до даних щодо експортно-імпортних операцій підприємств - Фото
Фото: depositphotos.com

Державна митна служба відкрила для вільного доступу набір даних про експортно-імпортні операції суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Про це повідомляє пресслужба ГТС.

"Дані митних декларацій (знеособлені) можна викачати абсолютно легально, в режимі реального часу, а також автоматизувати низку завдань з їхнього аналізу", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Зокрема, відкритий доступ до експортно-імпортних операцій з 13 лютого 2020 року (близько 4 мільйонів операцій). Кожна операція містить інформацію щодо 17 граф митної декларації.

Також, ГТС незабаром додасть до відкритої бази даних знеособлену зведену інформацію для статистичних цілей, починаючи з 2017 року.

У Держмитниці додають, що дані за конкретними експортно-імпортними операціями одні з найбільш закритих у світі і часто публікуються тільки як зведені статистичні показники.

"Україна стала однією з перших країн світу, хто публікує дані щодо конкретних експортно-імпортних операцій на рівні граф митної декларації", – стверджують в ГТС.

В Україні тривалий час бізнес не мав легального доступу до даних зовнішньоекономічної діяльності країни в форматі відкритих даних. Для аналізу ринку необхідно було інвестувати час у збір, підготовку і аналіз даних.

В результаті підприємці не могли приймати оперативні і зважені рішення про відкриття та розвиток бізнесу в Україні.

"Тепер перший крок у відкритті даних зроблено і низку завдань тепер можливо автоматизувати" – резюмують у Держмитниці.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини