RU

Держбюджет не виконаний на 14 млрд. Мінфін готує ряд заходів

03.02.2020, 09:12
Держбюджет не виконаний на 14 млрд. Мінфін готує ряд заходів - Фото
Фото: depositphotos.com

За оперативними даними Держказначейства, в січні доходи загального фонду державного бюджету склали 42,6 млрд грн і були на 13,8 млрд грн менше розпису. Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, видатки держбюджету були на рівні запланованих.

Головною причиною недовиконання доходів у Мінфіні називають суттєві зміни макроекономічних показників у порівнянні з прогнозом уряду, затвердженим у жовтні 2019 року.

"Зокрема, міцна гривня (середній курс січня склав 24,1 грн/$, при врахованому в бюджеті середньорічному курсі 27 грн/$), менший обсяг імпорту (на 2,5% р/р) і зниження цін на газ", - уточнюють в Мінфіні.

У підсумку, Державна податкова служба забезпечила доходів від податків і зборів (з урахуванням відшкодованого ПДВ) на 5,9 млрд грн менше розпису; Держмитслужба - на 7,9 млрд.

При цьому в Мінфіні вказують на те, що макроекономічна стабільність і ефективне управління держборгом дозволили домогтися успіху на внутрішньому і на зовнішньому ринках. Зокрема, успішним був випуск десятирічних єврооблігацій на суму 1,25 млрд. Крім того, 28 січня відбувся аукціон з продажу державних облігацій з терміном обігу 7 років і прибутковістю 9,79%, а також знижені ставки 3-місячних ОВДП до 10,15%, 1-річних - 9,91% і 2-річних - 9,86%. Всього до загального фонду держбюджету в січні вдалося залучити 50,8 млрд грн. Погашення держборгу в гривневому еквіваленті в січні склало 31,6 млрд грн.

Міністр фінансів Оксана Маркарова назвала недовиконання розпису на 13,8 млрд "більшою мірою у відповідності з об'єктивними і суттєвими змінами макропоказників". "Проведений ретельний аналіз, висновки і заходи вживаються", - додала міністр.

У міністерстві планують ініціювати "ряд заходів відповідного реагування на об'єктивні фактори, які впливають на доходи і видатки державного бюджету для нівелювання негативного впливу поточних факторів протягом року".

Читайте російською: Госбюджет не выполнен на 14 млрд. Минфин готовит ряд мер

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини