Державіаслужба заборонила МАУ везти заробітчан до Великобританії

Державіаслужба заборонила МАУ везти заробітчан до Великобританії - Фото
Фото: Mauritz Antin/ЕРА
29.04.2020, 15:19

МАУ довелося скасувати рейс до Лондона для трудових мігрантів. Заборона від Державіаслужби надійшла за дві години до вильоту без пояснень

Авіакомпанія Міжнародні авіалінії України (МАУ) повідомляє про скасування рейсу PS1118 Київ-Лондон, запланованого на 29 квітня, через заборону Державної авіаційної служби України.

Рейс мав бути організований для доставки на роботу українських громадян до Великобританії, у яких є довгострокові контракти з іноземними роботодавцями. Літак повинен був вилетіти сьогодні о 12:40.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В авіакомпанії зазначають, що рейс було організовано на замовлення роботодавця. "За цих умов українці можуть легально перебувати на території Великобританії. Відповідно, дана категорія не є ризиковою для України. Дані громадяни не потребуватимуть евакуації найближчим часом і не будуть потенційними розповсюджувачами на території України COVID-19", - сказано в повідомленні МАУ.

Державіаслужба видала заборону за дві години до запланованого часу вильоту без зазначення підстав і посилання на нормативні документи, стверджують у компанії.

Пасажири рейсу зараз знаходяться в терміналі аеропорту Бориспіль. У МАУ відзначають, що це жителі різних регіонів України, які добиралися до столичного авіаційного вузла в умовах відсутності будь-якого регулярного наземного пасажирського сполучення.

За словами директора з комунікацій МАУ Євгенії Сацької, компанія знає про вчорашню заяву глави Міністерства закордонних справ (МЗС) про "нелогічність" відправки заробітчан за кордон зі ЗМІ, але ніяких офіційних документів і вказівок від влади компанія не отримувала.

"Зараз авіакомпанія буде намагатися отримати дозвіл на виконання рейсу і надати можливість українцям дістатися до роботи, працевлаштуватися і забезпечити свої сім'ї засобами для існування", - зазначила вона.

Читайте також: Українські заробітчани рвуться додому? Перевірка міфу. Історії з Польщі, Чехії та Італії

  • 28 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна не буде допомагати організовувати чартери для вивезення трудових мігрантів на роботу за кордон через пандемію коронавірусу. Детальніше про позицію МЗС - тут.
  • Раніше МЗС організував спецрейс із сезонними працівниками до Фінляндії.
Популярне