RU

Депутати пропонують підвищити оподаткування бездітних

24.02.2012, 10:08
Депутати пропонують підвищити оподаткування бездітних - Фото
7abc055d07d14d41e1e45ea1dd18a35d.jpg
Парламентарії пропонують повернути податок, який діяв в СРСР, на бездітних. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Діти в обмін на податки".

Як відзначає видання, народні депутати Ярослав Сухой (Партія регіонів) і Катерина Лук'янова (НУНС) подали до Верховної Ради законопроект N10112, яким пропонують переглянути ставки податку на доходи фізосіб (ПДФО). Підвищене податкове навантаження - 17% - крім доходів, що перевищують 10-кратний розмір мінімальної зарплати, буде поширюватися й на бездітних українців, які досягли 30 років. "До 30 років людина має право думати, кого він хоче собі в дружини або чоловіки, є час здобути освіту, зробити кар'єру, створити сім'ю і спробувати народити дитину", - пояснює Лук'янова. Винятком стануть бездітні інваліди I-III груп. Сім'ї, які виховують одного-двох дітей, платитимуть податки за звичайною ставкою 15%, трьох-чотирьох (за умови, що молодша дитина має досягти трьох років) - 10%, п'яти і більше - 5% незалежно від рівня доходів.

Таким чином, автори поправок фактично пропонують повернутися до системи податку на холостяків, одиноких та бездітних громадян, що застосовується протягом більше 50 років до розпаду СРСР. У європейській практиці таких норм немає. А в Україні поки діє податкова соціальна пільга для багатодітних сімей, що поширюється на громадян з доходом нижче 1,4 мінімальної зарплати (1,5 тис.грн). У 2012 році розмір такої пільги на кожну дитину становить 80,48 грн. У законопроекті вказується, що пільги не будуть поширюватися на громадян, позбавлених батьківських прав, які відмовляються від сплати аліментів. В поправках нічого не сказано про сім'ї, які за станом здоров'я не можуть мати дітей. За словами Лук'янової, прийняття норм стимулюватиме народжуваність, тому що за два роки населення України зменшилося на 365,2 тис. осіб. Додаткові надходження до бюджету можуть скласти до 800 млн.грн. за рахунок збільшення ставки для бездітних, яка покриє зниження навантаження на сім'ї з дітьми.

Співрозмовник видання в Державній податковій службі назвав запропоновані зміни дурістю: "Краще б норми приймали, як зарплати з тіні вивести ...".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини