RU

Депутати хочуть відставки Богатирьової через порушення в МОЗ

09.10.2013, 11:38
Депутати хочуть відставки Богатирьової через порушення в МОЗ - Фото
Раїса Богатирьова
У Верховній Раді завершила роботу тимчасова слідча комісія (ТСК) з розслідування зловживань у Міністерстві охорони здоров'я за 2012-2013 роки. Народні депутати виявили близько 100 фактів порушень у роботі МОЗ, зокрема невиконання державних програм, закупівлю медпрепаратів за завищеними цінами, використання заборонених ліків. Про це пише  Комерсант-Україна.

ТСК, яка розслідувала порушення законодавства у роботі МОЗ у 2012-2013 роках, була створена 15 травня. До неї увійшли 13 депутатів усіх фракцій. За даними ТСК, за останні два роки в роботі МОЗ було допущено більше 100 різних порушень. Наприклад, в 2012 році в Україні діяло вісім цільових державних медичних програм, але жодна з них не виконувалася повністю. Так, програма протидії туберкульозу передбачала туберкулінодіагностику 90 % дітей у віці до 14 років, а за фактом було охоплено 72 % дітей. Лікуванням від туберкульозу планувалося забезпечити 75 % ВІЛ - інфікованих, але отримали лікування всього 45 % пацієнтів. Згідно з висновками депутатів, програма імунопрофілактики також не було виконана: охопити щепленнями планувалося 95 % дітей віком до року, а було щеплено від 46 % до 75 %.

У Раді стверджують, що через неправильний розподіл медпрепаратів в деяких регіонах виникала недостача вакцин, що призводило до спалахів інфекційних захворювань. Наприклад, в 2012 році вакциною для профілактики туберкульозу Тернопільська область була забезпечена на 134%, а Запорізька - всього на 52%. При цьому минулого року кількість хворих на туберкульоз у Запорізькій області зросло на 5%.

У звіті повідомляється про збільшення кількості фальсифікованих ліків - в 2009 році було вилучено 230 тисяч упаковок, а в 2013-му - понад 4 млн., - а також про використання заборонених медикаментів: "У 2012 році була введена заборона на використання вакцини Pentaxim (проти дифтерії, коклюшу та правця). Лише торік було видано п'ять розпоряджень про тимчасову заборону обороту даної вакцини. При цьому летальні випадки внаслідок використання препарату Pentaxim були виявлені і в 2013 році".

"Питаннями виконання державних програм і розподілу препаратів для вакцинації займається міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. Тому ми будемо рекомендувати президентові і Кабінету міністрів звільнити її з займаної посади", - заявив голова комісії Анатолій Дирів (Батьківщина).

ТСК рекомендує Генпрокуратурі, СБУ і МВС провести перевірку і дати правову оцінку виявленим порушенням. У МОЗ сумніваються, що звіт буде прийнятий парламентом. "Подібні документи виходили неодноразово, але лопалися, як мильна політична булька. Якщо Рада прийме звіт і матеріали будуть передані в слідчі органи, які доведуть причетність посадових осіб до правопорушень, ці співробітники понесуть відповідальність. Але в останні роки жодного судового рішення по даних ТСК не було", - заявив "Ъ" в. о. керівника прес-служби МОЗ Віктор Сальков.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини