RU

Депутати пропонують почати реструктуризацію боргу перед МВФ – документ

09.06.2021, 11:09
Депутати пропонують почати реструктуризацію боргу перед МВФ – документ - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Верховну Раду просять схвалити комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації реструктуризації зовнішнього державного боргу України перед Міжнародним валютним фондом. Проєкт постанови № 5607 від 3 червня 2021 року зареєстрували 37 народних депутатів з різних фракцій і груп.

Автори ініціативи відзначають, що найбільша поточна проблема України – пік виплат боргів попередніх років.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

"У 2021 році наша країна витратить 468,4 млрд грн на погашення державного боргу і ще 158,6 млрд грн на його обслуговування. Тобто сумарно виходить 627 млрд грн. А це майже половина усієї видаткової частини державного бюджету, і на третину більше показника 2020 року ", –  наголошується в проєкті постанови.

Також депутати підкреслили, що більше 300 законодавців з усього світу 13 травня 2020 року призвали МВФ і Всесвітній банк списати борги найбідніших країн і збільшити фінансування для запобігання глобального економічного спаду.

Проєкт постанови передбачає доручити Кабміну "терміново підготувати і направити звернення в МВФ з пропозицією реструктуризації частини зовнішнього держборгу України як країни, яка зазнала значного падіння соціального-економічного стану під час пандемії, зменшення доходів населення і як наслідок зростання бідності".

Також Кабміну пропонують провести консультації і переговори з МВФ для роз'яснення позиції України щодо зовнішнього держборгу.

Документ передбачає створення тимчасової спеціальної робочої групи для розробки комплексу невідкладних заходів практичної реалізації реструктуризації зовнішнього держборгу перед МВФ, залучаючи до неї народних депутатів України  – представників усіх фракцій і груп у Верховній Раді.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні оповіщення є в системі LIGA360. Не пропусти важливих нововведень.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини