RU

Депутати пропонують гармонізувати законодавство в сфері ядерної енергетики

31.10.2008, 11:10

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект "Про внесення зміни до Закону України "Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку" (з питань цивільної відповідальні за ядерну шкоду).

У пояснювальній записці до законопроекту, опублікованого прес-службою ВР, автори зазначають, що цей документ розроблено з метою гармонізації законодавства, що забезпечує функціонування ядерної енергетики. Проблема радіаційної безпеки є визначальною для атомної енергетики України. Тому приведення до єдиних вимог у цій сфері, а також недопущення невідповідності вимог у нормативно-правових документах, які мають єдину юридичну силу є недопустимим.

До того ж основними завданнями законопроекту є впорядкування чинного законодавства і його гармонізація в сфері ядерної енергетики, виходячи з вимог підвищення безпеки експлуатації ядерних установок.

Законопроект сприятиме підвищенню рівня безпеки людей і навколишнього природного середовища щодо використання ядерної енергії, шляхом підвищення рівня цивільної відповідальності за ядерну шкоду з боку оператора ядерних установок.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини