RU

Депутати підтримали зміни до закону про Нацкомісію щодо тарифів

06.12.2019, 12:25
Депутати підтримали зміни до закону про Нацкомісію щодо тарифів - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2490-1 про внесення змін до законодавства щодо забезпечення конституційних принципів в роботі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Згідно з пояснювальною запискою до документу, прийняття закону необхідне для виконання рішення Конституційного суду щодо НКРЕКП. Влітку суд постановив, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень.

У законопроекті передбачається встановити, що НКРЕКП є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом міністрів.

Регулятор є колегіальним органом і здійснює державне регулювання, моніторинг і контроль над діяльністю суб'єктів господарювання в сферах енергетики і комунальних послуг.

Крім того, положеннями законопроекту регулюються питання порядку призначення членів Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів регулятора. При цьому схему ротації членів регулятора з поіменним списком буде затверджувати президент.

Законопроект також містить пропозиції щодо підвищення ставки внеску на регулювання з 0,1% до 0,15% чистого доходу платника внеску за попередній квартал.

Порядок видачі та анулювання ліцензій НКРЕКП пропонується вивести з-під дії закону "Про ліцензування видів господарської діяльності".

Документ пропонує уповноважити НКРЕКП визначати методику для установки граничних цін на оптовому ринку електричної енергії "на добу вперед", внутрішньодобового ринку і балансуючого ринку для кожної торгової зони.

  • У 2014 році п'ятий президент Петро Порошенко створив НКРЕКП своїм указом від 27 серпня №694. У червні 2019-го Конституційний суд ухвалив, що Порошенко вийшов за межі своїх конституційних повноважень, видавши такий указ. Також суд визнав неконституційним статус НКРЕКП. Відповідно до закону про НКРЕКП, прийнятому у вересні 2016-го, Нацкомісія є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент.

Читайте російською: Депутаты поддержали изменения в закон о Нацкомиссии по тарифам

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини