RU

Депутат Слуги народу звинуватив главу Міненерго Буславець у підробці рішення Кабміну

19.08.2020, 09:27
Депутат Слуги народу звинуватив главу Міненерго Буславець у підробці рішення Кабміну - Фото
Ольга Буславець (Фото: прес-служба Міненерго)

Міністерство енергетики при доопрацюванні постанови Кабінету міністрів про дозвіл Енергоатому продавати 40% своєї електроенергії за двосторонніми договорами додало пункт, який змінює суть постанови і в інтересах інших учасників. Про це йдеться в зверненні народного депутата від Слуги народу Сергія Нагорняка до президента Володимира Зеленського, яке є в розпорядженні LIGA.net.

"5 серпня в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на засіданні уряду виступила з ініціативою прийняти постанову з триденним доопрацюванням. ... 12 серпня на сайті КМУ був оприлюднений текст уже прийнятої і доопрацьованої постанови. Цей текст кардинально відрізняється від проекту, який був оголошений 4 серпня", - заявив депутат.

Він стверджує, що до доопрацьованої редакції постанови додали не узгоджений з Енергетичним співтовариством пункт №9, який зобов'язує Енергоатом і Укргідроенерго виходити на вільний ринок електроенергії з не ринковою ціною на електрику.

"Доданий пункт не тільки перекреслює весь сенс проекту, але і виштовхує з ринку Енергоатом, що неодмінно посилить енергетичну, а потім і економічну кризу... Це не що інше як службове підроблення нормативно-правового акта", - пише Нагорняк президенту.

Він вважає, що "замовників службового підроблення" треба шукати серед інших учасників ринку, для яких вигідне зникнення із вільного ринку електричної енергії Енергоатому і Укргідроенерго.

У той же час в прес-службі Міністерства енергетики всі звинувачення Нагорняка заперечують. У міністерстві підкреслили: Міненерго не втручається у діяльність Енергоатому і всі підозри народного депутата безпідставні.

"Урядовою постановою була визначена формула ціни, за якою Енергоатом може продавати свою електроенергію комерційним структурам без шкоди для компанії. Після доопрацювання всі фундаментальні положення, прийняті урядом, залишилися без змін", - йдеться в повідомленні Міненерго у Facebook.

  • 5 серпня Кабмін дозволив Енергоатому продавати більше 40% виробленої електроенергії на ринкових умовах. Але вже 13 серпня, наступного дня після публікації постанови на сайті Кабінету міністрів, його положення розкритикував сам Енергоатом.
  • За словами віце-президента Енергоатому Германа Галущенка, нова постанова Кабміну зобов'язує підприємство встановлювати мінімальну ціну не нижче подвійної собівартості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини