Депутат Лерос звинуватив в.о. глави Міненерго Буславець у корупції: документи

28.05.2020, 15:40
Депутат Лерос звинуватив в.о. глави Міненерго Буславець у корупції: документи - Фото
Гео Лерос (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)
доповнено

Депутат фракції Слуга народу Гео Лерос заявив, що подає заяву до Нацагентства щодо запобігання корупції проти в.о. міністра енергетики Ольги Буславець у зв'язку з її дорученням ДП "Енергоатом" про майнінг криптовалют. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За інформацією, яку Лерос отримав у відповідь на депутатський запит, у підрозділі Енергоатому, якому дали це доручення, працює син Ольги Буславець. Підрозділ був нещодавно створений для роботи на новому ринку електроенергії, він називається Енергоатом-Трейдинг.

"І ось у цьому підрозділі у відділі "торгівлі на ринку на добу вперед" працює Буславець Станіслав Олександрович, син нинішньої т.в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища", - пише депутат.

Він вважає, що доручення Ольги Буславець створює конфлікт інтересів. Свою позицію він аргументує тим, що міністру енергетики підпорядковується керівництво Енергоатому - саме міністр виносить на Кабінет міністрів подання на звільнення або призначення президента компанії і його заступників - віце-президентів.

"І ось 28 квітня т.в.о. міністра Ольга Буславець, видає "окреме доручення", в п.3 якого доручає директорату Розвитку ядерної енергії та атомної промисловості спільно з відокремленим підрозділом Енергоатом-Трейдинг "опрацювати питання можливого майнінгу криптовалюти на атомних станціях". Тобто, т.в.о. міністра дає "окреме доручення" т.в.о. президента Енергоатому Петру Котіну працювати зі своїми підлеглими, які працюють в Енергоатом-Трейдинг", - зазначає Лерос.

Також, депутат акцентує увагу на тому, що, за його даними, в лютому попередник Ольги Буславець Віталій Шубін затвердив нову структуру Енергоатому, в якій Енергоатом-Трейдинг як підрозділ відсутній. На його думку, даючи доручення голові Енергоатому вивчати майнінг криптовалют разом із підрозділом Енергоатом-Трейдинг, Буславець намагалася зберегти робоче місце сина.

"Якщо говорити нормою закону, це називається конфлікт інтересів у діях т.в.о. міністра. Тобто, це чистісінька корупція, використання своїх повноважень у своїх же інтересах", - заявляє Лерос.


Доповнено о 15:05. У Нацагентстві з питань запобігання корупції повідомили, що отримали заяву Лероса.

"Співробітники НАЗК прийняли у депутата заяву та відповідні матеріали. На підставі заяви розпочато моніторинг за дотриманням Ольгою Буславець законодавства з питань запобігання конфлікту інтересів", - повідомляє прес-служба агентства.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Читайте російською: Депутат Лерос обвинил и.о. главы Минэнерго Буславец в коррупции: документы

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектЧетыре финансовые ошибки бизнеса, которых можно избежать