Депутат Лерос звинуватив в.о. глави Міненерго Буславець у корупції: документи

Депутат Лерос звинуватив в.о. глави Міненерго Буславець у корупції: документи - Фото
Гео Лерос (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)
28.05.2020, 15:40

Гео Лерос побачив конфлікт інтересів у діях Буславець: у підрозділі Енергоатому, якому вона доручила майнінг криптовалют, працює її син

доповнено

Депутат фракції Слуга народу Гео Лерос заявив, що подає заяву до Нацагентства щодо запобігання корупції проти в.о. міністра енергетики Ольги Буславець у зв'язку з її дорученням ДП "Енергоатом" про майнінг криптовалют. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За інформацією, яку Лерос отримав у відповідь на депутатський запит, у підрозділі Енергоатому, якому дали це доручення, працює син Ольги Буславець. Підрозділ був нещодавно створений для роботи на новому ринку електроенергії, він називається Енергоатом-Трейдинг.

"І ось у цьому підрозділі у відділі "торгівлі на ринку на добу вперед" працює Буславець Станіслав Олександрович, син нинішньої т.в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища", - пише депутат.

Він вважає, що доручення Ольги Буславець створює конфлікт інтересів. Свою позицію він аргументує тим, що міністру енергетики підпорядковується керівництво Енергоатому - саме міністр виносить на Кабінет міністрів подання на звільнення або призначення президента компанії і його заступників - віце-президентів.

"І ось 28 квітня т.в.о. міністра Ольга Буславець, видає "окреме доручення", в п.3 якого доручає директорату Розвитку ядерної енергії та атомної промисловості спільно з відокремленим підрозділом Енергоатом-Трейдинг "опрацювати питання можливого майнінгу криптовалюти на атомних станціях". Тобто, т.в.о. міністра дає "окреме доручення" т.в.о. президента Енергоатому Петру Котіну працювати зі своїми підлеглими, які працюють в Енергоатом-Трейдинг", - зазначає Лерос.

Також, депутат акцентує увагу на тому, що, за його даними, в лютому попередник Ольги Буславець Віталій Шубін затвердив нову структуру Енергоатому, в якій Енергоатом-Трейдинг як підрозділ відсутній. На його думку, даючи доручення голові Енергоатому вивчати майнінг криптовалют разом із підрозділом Енергоатом-Трейдинг, Буславець намагалася зберегти робоче місце сина.

"Якщо говорити нормою закону, це називається конфлікт інтересів у діях т.в.о. міністра. Тобто, це чистісінька корупція, використання своїх повноважень у своїх же інтересах", - заявляє Лерос.


Доповнено о 15:05. У Нацагентстві з питань запобігання корупції повідомили, що отримали заяву Лероса.

"Співробітники НАЗК прийняли у депутата заяву та відповідні матеріали. На підставі заяви розпочато моніторинг за дотриманням Ольгою Буславець законодавства з питань запобігання конфлікту інтересів", - повідомляє прес-служба агентства.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Читайте російською: Депутат Лерос обвинил и.о. главы Минэнерго Буславец в коррупции: документы

Популярне