RU

Дефолт по-українськи. Країна може залишитися без хліба

16.02.2009, 09:34

Дефолт по-українськи. Країна може залишитися без хліба

У понеділок, 16 лютого, українські пекарі планують провести мітинг під стінами Кабінету Міністрів. У заході, як очікується, візьмуть участь члени Всеукраїнської профспілки працівників харчової і переробної промисловості, суміжних галузей, працівників хлібопекарних підприємств, підприємств харчової промисловості з усіх куточків України.

Раніше, 24 грудня 2008 року, пекарі провели мітинг під стінами Кабінету Міністрів, після чого уряд підготував низку документів. Зокрема, у січні було розроблено проект постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України і визнання такою, що втратила силу постанови Кабінету Міністрів України N1222 від 17 жовтня 2007 р.". Документ, зокрема, передбачає скасування дії постанови Кабміну "Про затвердження порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари".

Крім того, документом вносяться зміни у постанову уряду "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади і виконавчих органів місцевих рад стосовно регулювання цін (тарифів)" N1548 від 25 грудня 1996 року і у Порядок формування цін на продовольчі товари, стосовно яких впроваджене державне регулювання, затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2008 року N373.

"Однак, незважаючи на обіцянки чиновників, документи залишаються неприйнятими, - стверджують у ВАП.

16 лютого - останній день у розгляді проекту постанови КМУ, стверджують представники галузі. "Якщо цей документ не буде прийнято, в найближчі дні Всеукраїнська профспілка працівників харчової і переробної промисловості, суміжних галузей готова вжити крайніх заходів - всеукраїнського страйку із зупинкою виробництва і відвантаження хліба", - запевняють пекарі.

Нагадаємо, 18 грудня 2008 року, представники асоціації "Укрхлібпром" і Всеукраїнської Асоціації Пекарів (ВАП) звернулися до уряду за допомогою у врегулюванні кризової ситуації у вітчизняній хлібопекарній галузі із низкою вимог. За їхніми словами, неможливість підвищити ціни на свою продукцію відповідно до зростання курсу долара США через чинні у більшості областей цінові обмеження, а також необхідність повернення значних коштів за кредитами у доларах США є причинами, через які на початку наступного року багато підприємств не зможуть продовжити виробничу діяльність.

Зокрема, пекарі закликали Кабмін зняти всі обмеження на підвищення цін у хлібопекарній галузі, припинити її регулювання і відкликати регуляторні права, тимчасово надані державним адміністраціям. Крім того, уряд просили виділити кошти у гривні, що забезпечують рефінансування валютних кредитів хлібозаводів і переведення їх у гривневі за курсом 5 грн. за $1.

Нагадаємо також, що минулого тижня Всеукраїнська асоціація пекарів звернулася до уряду із закликом підтримати хлібозаводи поставками борошна і пшениці з відстрочкою платежу на 6 місяців.

За їхніми словами, у нинішній складній ситуації хлібна галузь різко знизила ліквідність поточних балансів. Нарівні з необхідністю передоплати за газ, пекарі змушені платити вперед і за всю іншу сировину і матеріали, необхідні для виробництва хлібобулочних виробів, що "вимиває обіговий капітал підприємств". Так, вказавши на те, що "в державних агентів – Держрезерву і Аграрного фонду – є великі запаси борошна і пшениці, які сьогодні мало запитані на ринку", ВАП виступила з проханням підтримати і виділити підприємствам борошно і пшеницю з піврічною відстрочкою платежу.

5 лютого у ВР було зареєстровано законопроект "Про першочергові заходи із попередження впливу світової фінансової кризи на хлібопекарну галузь" N3560 від 6 лютого 2009 року, який було розроблено на заміну колишнього проекту закону N3560 від 25 грудня 2008 року.

Документом, зокрема, пропонується здійснити підтримку підприємств хлібопекарної галузі шляхом встановлення пільгових умов кредитування, а саме комерційні банки повинні будуть здійснити реструктуризацію заборгованості таких підприємств за валютними кредитами, які були надані до 1 листопада 2008 року на закупівлю сільськогосподарської продукції, борошна і технологічного обладнання для виробництва хліба на умовах погашення таких кредитів у національній валюті за курсом 5,05. При цьому, відсоткова ставка встановлюється на рівні, який був визначений на дату надання такого кредиту і термін кредиту продовжується на 365 днів.

Харчова промисловість: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини