RU

Дефіцит держбюджету-2013 може скласти 5,6%, - опозиція

18.09.2012, 13:25
Дефіцит держбюджету-2013 може скласти 5,6%, - опозиція - Фото
55a27d2fa027ff5a62d23a60c9f17fc5.jpg
Влада боїться показувати проект держбюджету на 2013 рік до виборів. Аналіз документа, повернутого на доопрацювання в Кабінет міністрів, свідчить про те, що реальний дефіцит може скласти 5,6%. Про це заявив народний депутат від БЮТ Сергій Терьохін сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Терьохін зазначив, що у депутатів була можливість ознайомитися з документом, раптово повернутим уряду. "Короткий аналіз бюджету свідчить про те, що він спирається на фіктивні макропоказники, він спрямований на подальше розшарування людей за доходами і містить фіктивний дефіцит", - сказав він.

Нардеп зазначив, що доходи бюджету базуються на прогнозному ВВП. Відповідно до прогнозу МВФ, українська економіка в наступному році зросте на 3,4%, в той же час уряд називає цифру 4,5%. У той же час, відповідно до даних статистики, спостерігається падіння промвиробництва, ті ж процеси відбуваються і в сільському господарстві. За словами Терьохіна, таким чином, в цьому році економіка зросте не на 3,5%, як закладено в бюджеті, а всього на 2%. Тому і база розрахунку бюджету на наступний рік завищена.

Терьохін підкреслив, що всі ці похибки можуть призвести до того, що ВВП буде штучно завищений на 51 млрд.грн. "Якщо приплюсувати 51 мільярд статистичної похибки при завищенні ВВП, 21 мільярд дефіциту НАК Нафтогаз України і приблизно 7 мільярдів дефіциту Пенсійного фонду, які залишаються на перехідний період, то дефіцит бюджету може скласти 5,6% ВВП. Це для нас повна катастрофа, оскільки наступного року ми повинні сплатити боргів мінімум на 2 мільярди доларів більше, ніж у цьому році. Це пікові виплати до 2017 року", - заявив він.

Нагадаємо, 12 вересня, уряд затвердив проект державного бюджету на 2013 рік. 17 вересня Верховна Рада повернула уряду проект держбюджету на доопрацювання.

Досьє на Сергія Терьохіна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини