RU

Дефіцит Держбюджету-2009 становить 2,97% від ВВП

29.12.2008, 13:45

Доходи Державного бюджету України на 2009 рік становлять 238,93 млрд. грн., витрати - 267,320 млрд. грн., дефіцит - 31,105 млрд. грн., або 2,97% від ВВП.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це сьогодні на брифінгу повідомив перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Ющенко підписав Закон "Про Державний бюджет України на 2009 рік".

У п'ятницю, 26 грудня Верховна Рада України прийняла в цілому Державний бюджет України на 2009 рік. За прийняття Держбюджету-2009 проголосувало 226 народних депутатів.

Документ було прийнято зі змінами, внесеними за пропозицією Бюджетного комітету і народних депутатів. Зокрема, за інформацією народних депутатів, озвученою у залі, 100 млн. грн. виділяється на будівництво мосту у Запоріжжі, 500 млн. грн. - на потреби Міністерства внутрішніх справ, причому це кошти, які планується отримати від збільшення штрафів відповідно до змін в Закон про дорожній рух. 50 млн. грн. виділяється на розвиток національного кінематографу, 10 млн. грн. на капітальний ремонт лікарні "Охматдит", ще 10 млн. грн. виділяється для дитячого кардіологічного центру.

Також 1 млрд. 23 млн. грн. коштів, які планується виділити для української армії, переводяться з стабілізаційного фонду у загальний фонд держбюджету.

Зі стабілізаційного фонду на суму 2 млрд. 778 млн. грн. фінансується реалізація таких проектів як будівництво корабля класу корвет, багатофункціонального ракетного комплексу, літака "Ан-70 ", збільшуються витрати на утилізацію боєприпасів і твердого ракетного палива.

Нагадаємо також, що в п'ятницю проект Держбюджету двічі виносився у залу на голосування, і обидва рази - невдало. Напередодні народні депутати також двічі голосували за проект і знову-таки двічі не змогли набрати необхідної для прийняття основного фінансового документа країни кількості голосів. Спочатку спікер поставив на голосування проект у першому читанні і в цілому, але документ підтримали лише 223 народні депутати при необхідних 226 голосах. Після цього парламентарям було запропоновано прийняти Держбюджет за основу, але цю ініціативу підтримало тільки 219 народних депутатів.

Пізніше народний депутат від НУНС Арсеній Яценюк заявив журналістам, що у п'ятницю парламент повернеться до розгляду проекту Держбюджету. Парламентар відзначив, що варто було б поставити на голосування пропозицію схвалити висновки Бюджетного комітету і відправити бюджет у Кабмін на доопрацювання. "За таких обставин уряд міг би врахувати всі пропозиції бюджетного Комітету, і ми б почали процедуру розгляду. Принаймні, це процедура, передбачена Бюджетним кодексом. Я не знаю, чому склалася така процедура голосування, але ще нічого не втрачено. Завтра (26 грудня - ред.) фактично знову доведеться повертатися до голосування за бюджет. Однак, якби ми схвалили висновки, як передбачає Бюджетний кодекс і Регламент Верховної Ради, то уряд міг би нам подати нову редакцію Закону про Держбюджет з врахованими чи неврахованими пропозиціями бюджетного Комітету, і ми б перейшли до предметного розгляду у другому читанні", - пояснив А. Яценюк, додавши, що в зв'язку з останнім голосуванням перспективи прийняття Держбюджету стали набагато складнішими.

Законопроект "Про Державний бюджет України на 2009 рік" N3000 було зареєстровано у парламенті 23 грудня 2008 року.

Держбюджет-2009: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини