RU

Де втратили і на чому заробили інвестфонди США в 2020 році

29.12.2020, 20:42
Де втратили і на чому заробили інвестфонди США в 2020 році - Фото
Нью-Йоркська фондова біржа 20 березня 2020 року (фото – EPA)

Пайові інвестиційні та біржові фонди в 2020 році вигравали на криптовалютах і бігтехові, а найбільших втрат зазнали ПІФи з нафтогазовими активами в портфелі. Про це  повідомляє Reuters із посиланням на статистику інформаційно-аналітичної компанії Morningstar (США).

Найприбутковішим інвестфондом 2020 року (дані на 9 грудня) став фонд Grayscale Ethereum Trust (+ 333,7%), що вклався у криптовалюту ethereum.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Прибуток фонду був досягнутий під час ралі криптовалют. Цього року загальні активи, вкладені в криптовалютні фонди, досягли рекордних $15 млрд у порівнянні з $2,57 млрд наприкінці 2019 року.

Ще одним прибутковим сектором 2020 року стали високі технології за рахунок процесів, що прискорилися через пандемію: перехід на віддалену роботу, проведення зустрічей та конференцій у Zoom, замовлення товарів і їжі додому через інтернет.

Біржові ноти MicroSectors FANG + 2X Leveraged ETN і MicroSectors FANG + 3X Leveraged ETN, що випускаються Bank of Montreal і які використовують кредитне плече для інвестицій у найбільші компанії FANG (Facebook, Apple, Netflix, Google), показали прибутковість у 301,9% і 201,9% відповідно. Це зробило їх другим і третім кращими фондами за 2020 рік.

Найгірші фонди року інвестували "вдовгу" в акції нафтогазового сектору. Інвестори, які купили папери таких фондів "з плечем", втратили майже все. Наприклад, ETF Direxion Daily S&P Oil&Gas E&P 2X впав на 97,3% за рік, а ETF Direxion Daily Junior Gold Miners Bear 2X впав на 95,5%.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини