RU

Дата в історії: 28 років тому в Україні з'явилися свої гроші

16.11.2020, 21:00
Дата в історії: 28 років тому в Україні з'явилися свої гроші - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

16 листопада 1992 року українська національна валюта стала єдиним законним платіжним засобом на території України. Це був український карбованець. Про це у Facebook повідомляє Музей грошей Національного банку України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Указ президента  Леоніда Кравчука "Про реформу грошової системи України" набрав чинності о 23:00. Згідно з цим указом, єдиним засобом платежу став український карбованець, представником якого в готівковому обігу виступав купон Національного банку України.

12 листопада 1992 радянський рубль перестав бути засобом платежу на території України.

Банки були зобов'язані протягом 13-15 листопада здійснити переоцінку залишків на рахунках усіх юридичних і фізичних осіб із рублевого обчислення на українські карбованці у співвідношенні один до одного без обмежень по сумах залишків. У такому ж співвідношенні переоцінювалися залишки заборгованості, інші активи і пасиви банків.

Із 16 листопада 1992 рублі було замінено на карбованці й у безготівковому обороті. Адже паралельне використання наявного українського карбованця та безготівкового рубля перешкоджало розвитку платіжної системи і зовнішнім розрахунками України.

"Відмова від радянського рубля дала можливість розпочати проведення власної грошово-кредитної політики, регулювати емісію і потоки грошей, встановити офіційний курс українського карбованця відносно валют інших країн світу. Це були своєчасні кроки, адже власна валюта мала стати одним з основних атрибутів нової держави", – зазначили в музеї.

З тимчасовими купоно-карбованцями українці пережили перші роки незалежності і деякий час побули мільйонерами.

2 вересня 1996 року гривня замінила українські карбованці і стала національною валютою України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини