RU

Данія зупинила прокладання газопроводу Baltic Pipe. Для Польщі він – альтернатива Газпрому

04.06.2021, 16:45
Данія зупинила прокладання газопроводу Baltic Pipe. Для Польщі він – альтернатива Газпрому - Фото
Фото: пресслужба Baltic Pipe

Апеляційна рада з питань навколишнього середовища і харчових продуктів Данії відкликала екологічний дозвіл на будівництво Балтійського газопроводу Baltic Pipe. Про це повідомляє оператор енерготранспортною системи Данії Energinet.

Причиною відкликання дозволу стала недостатня вивченість питання захисту дикої природи під час прокладання трубопроводу, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

В Апеляційній раді зазначають, що дозвіл на будівництво від 2019 року було видано з умовою проведення всіх робіт "щодо забезпечення якісних умов життя для тварин, зокрема ліскульок, лісових мишівок і кажанів", що мешкають в районі прокладання газопроводу. Ці роботи не були належним чином проведені, вважають у раді.

На цьому етапі будівництво газопроводу перебуває в активній стадії. У травні розпочалася підготовка до укладання морської ділянки дном Балтійського моря з боку Польщі учасником проєкту Gaz-System і з боку Данії компанією Energinet.

Укладання 274 км газопроводу морським дном було заплановано на літо 2021 року.

Завершення будівництва Baltic Pipe збігається у часі з закінченням дії довгострокового контракту на постачання російським Газпромом газу в Польщу.

"В інтересах Польщі та всієї Центральної Європи завершити цей проєкт якомога швидше, і ми розраховуємо на прихильність даньського уряду", – цитує S&P Global Platt заяву з приводу зупинки проєкту заступника міністра закордонних справ Польщі Марціна Пшідача.

Глава канцелярії прем'єр-міністра Міхал Дворчік заявив польському телебаченню, що проєкт стосується "енергетичної незалежності" Польщі, і додав, що уряд вивчає рішення Данії.

Baltic Pipe – газопровід, що зв'язує родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію. Проєкт передбачає з'єднання норвезьких і датських систем передавання газу, розширення інфраструктури Данії та Польщі та прокладання труби, яка з'єднає дві країни дном Балтійського моря. Планована потужність газопроводу – 10 млрд куб. м на рік. Завершення будівництва заплановано на 1 жовтня 2022 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини