RU

Данія дозволила будівництво Північного потоку-2

30.10.2019, 16:21
Данія дозволила будівництво Північного потоку-2 - Фото
Фото: Nord Stream 2 AG

Компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл від Датського енергетичного агентства на прокладку газопроводу Північний потік-2 за маршрутом на південний схід від острова Борнхольм. Про це в понеділок повідомлялося на сайті відомства.

У повідомленні сказано, що Датське енергетичне агентство видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на прокладання частини газопроводу Північний потік-2 на континентальному шельфі Данії на південний схід від Борнхольма в Балтійському морі.

Агентство відзначає, що маршрут є найбільш екологічно безпечним.

За прогнозами Газпрому, на будівництво ділянки трубопроводу через датські води буде потрібно близько п'яти тижнів після отримання дозволу влади країни.

  • Раніше глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв, що Росія пропонує Євросоюзу частину доходів від транспортування газу по Північному потоку-2.
  • Північний потік-2 хочуть запустити до кінця 2019 року через Росію до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Будівництво затягувалося через позицію Данії. Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста за проектом - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту. США і Румунія заявили про опозицію Північному потоку-2. Тим часом, він готовий на 83%. У Сенаті США розглядають санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини