RU

Данилишин знайшов позитив у вересневій інфляції

07.10.2009, 11:45

У вересні відбулося традиційне для цього періоду зростання цін на споживчому ринку (0,8%), однак таке зростання - найбільш низьке за період з 2006 року. Про це заявив Міністр економіки України Богдан Данилишин.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Мінекономіки, у вересні у розділі продукти харчування і безалкогольні напої було незначне зростання цін на 0,3% (0,3% у вересні 2008 року і 3,1% у вересні 2007 року).

Загалом чинниками, які стримували розвиток інфляційних процесів у вересні голова Мінекономіки називає: високий урожай зернових; продовження тенденції зниження цін реалізації сільгосппродукції; сезонне зниження цін на плодоовочеву продукцію, в тому числі на картоплю; зниження цін на цукор у вересні на світових ринках; негативні темпи приросту монетарних агрегатів: грошова маса протягом вересня знизилася на 1,4 млрд.грн. або на 0,3%; грошова готівка в обігу поменшала на 0,3 млрд.грн. або на 0,2% (на 5,9 млрд.грн. або на 3,8%); скорочення споживчого кредитування; реалізація загальних антиінфляційних заходів уряду і Національного банку; здійснення інтервенційних поставок борошна і цукру в регіони із запасів державного матеріального і продовольчого резервів; посилення контролю за дотриманням госпсуб'єктами принципів добросовісної конкуренції і недопущення антиконкурентних узгоджених дій і зловживань монопольним становищем, зокрема на ринках соціально-важливих товарів і послуг.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, індекс споживчих цін у вересні 2009 року в Україні становив 100,8%.

Богдан Данилишин: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини