RU

Da Vinci Capital подав до суду на Telegram через проблеми з поверненням інвестицій у TON

24.05.2021, 18:25
Da Vinci Capital подав до суду на Telegram через проблеми з поверненням інвестицій у TON - Фото
Фото: Павло Дуров/Instagram

Партнер-управитель інвестфонду Da Vinci Capital Олег Желєзко розповів в інтерв'ю РБК про початок судового процесу в Лондоні проти Telegram.

За словами Желєзка, рішення звернутися до суду фонд прийняв, тому що пропозицію про повернення інвестицій, вкладених у криптовалюту TON було зроблено "не до кінця коректно".

"Нашому фонду ця пропозиція надійшла десь за 24 години до дедлайну, і багато хто з наших інвесторів просто не отримали фізичної можливості проаналізувати документи і, відповідно, отримати адекватне повернення на ті інвестиції, що були проведені", – пояснив він.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Труднощі в комунікації виникли ще на стадії, коли американська Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) заборонила запуск проєкту TON від розробника Telegram Павла Дурова. Тоді інвестори отримали безліч різних суперечливих повідомлень про те, що "токени вийдуть, потім – що не вийдуть, потім – що знову вийдуть". "Інвесторам було дуже важко прийняти правильне рішення про те, взяти гроші назад чи переконвертувати в кредит", – сказав Желєзко.

Він нагадав, що Da Vinci Capital зібрав близько 50 інвесторів, які вклали в Telegram близько $70 млн. Тепер же, в судовому розгляді з Telegram фонд виступає в якості координатора. "Коли виникають різні юридичні колізії, невідповідності, звичайно, у нас немає іншого вибору, як іноді переводити ці розгляди в судову площину", – пояснив Желєзко.

Він додав, що питання до розробників TON є "у європейських, американських інвесторів, які також, напевно, переводять свої права в ту чи іншу юридичну площину". Джерело РБК, близьке до керівництва Telegram, заявило, що після подання позову представники Da Vinci Capital кілька разів намагалися вийти на керівництво месенджера зі спробою укласти мирову угоду, однак топменеджмент компанії "вважає подібні позови абсурдними, тому не виявив інтересу до переговорів".

  • Наприкінці лютого 2021 року інвестори фонду Da Vinci Capital направили топменеджменту Telegram повідомлення про намір подати позов до Telegram. Вони вимагали компенсувати збитки в декілька десятків мільйонів доларів за невдалий проєкт.
  • Про плани Telegram випустити свою блокчейн-платформу вперше стало відомо в 2018 році, а на початку 2019 року повідомлялося про плани Павла Дурова зустрітися з інвесторами для офіційного представлення платформи TON. Однак у підсумку американський суд заборонив російському підприємцю випуск криптовалюти від Telegram.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини