RU

Діяльність платіжних систем регулюватимуть жорсткіше

12.10.2011, 10:52
Діяльність платіжних систем регулюватимуть жорсткіше - Фото
68cab9f6c9c1f88b6c6d65ab67340402.jpg

Діяльність платіжних систем регулюватимуть жорсткіше
Національний банк України вирішив закріпити за собою право втручатися в діяльність найбільших платіжних систем. За порушення вимог регулятора учасникам ринку загрожують санкції аж до обмеження операцій в Україні. Гравці побоюються негативних наслідків через посилення контролю. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Деньги любят отчет".

НБУ збирається посилити контроль за платіжними системами. Згідно з оприлюдненим на сайті регулятора проектом положення "Про порядок здійснення НБУ нагляду за платіжними системами", запропоновано розділити платіжні системи на групи. До "системно важливих" гравців планують віднести платіжні системи, які за півроку сконцентрували більше 10% міжбанківських розрахунків в країні, здійснюють операції на відкритому ринку і протягом року провели більше 50% роздрібних платежів. "Важливі" системи здійснюють 5-10% міжбанківських операцій, понад 25% - роздрібних, через них здійснюються операції на фондових, товарних та інших біржах за умови, що обсяг таких трансакцій за півроку перевищує 10% міжбанківських операцій. "Соціально важливими" будуть системи, що беруть участь в соціальних держпрограмах і здійснюють більше 25% переказів громадян без відкриття рахунків.

Видання зазначає, що регулятор збирається не тільки мониторити ці системи, але і вносити зміни в їх діяльність. "Системно важливі" і "важливі" системи будуть зобов'язані здійснювати розрахунки і відстежувати ризики в режимі реального часу, забезпечувати своє безперебійне функціонування навіть в надзвичайних ситуаціях, а також здійснювати управління ризиками і захист інформації. При невиконанні вимог регулятора платіжним системам загрожує винесення письмового попередження, зупинка окремих послуг, адміністративні штрафи керівництву і виключення з реєстру.

У Національному банку необхідність прийняття документа пояснюють необхідністю захисту безготівкових операцій.

Міжнародні платіжні системи побоюються негативних наслідків посилення контролю. "Підтримка здорової конкуренції української платіжної системи загалом і внутрішнього процессингу зокрема є однією з найкращих гарантій для залучення іноземних інвестицій в українську економіку", - вважає директор по взаємодії з органами державної влади в СНД, Центральній і Південно-Східній Європі MasterCard Europe Олексій Малиновський. На його думку, встановлення контролю НБУ призведе до збільшення витрат для банків, торговців і держателів карт, потенційного скорочення набору послуг, що надаються, і вкрай негативно позначиться на банках. "Компанія Visa підтримує розвиток законодавства, який спрямований на збільшення кількості безготівкових розрахунків і розвиток індустрії електронних платежів в Україні на принципах вільної конкуренції, відвертості і прозорості", - заявили в прес-службі Visa.

Банки та банківські послуги: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини