RU

Корпоративна відповідальність і глобальна експансія бізнесу: підсумки PM GO: GO GLOBAL p

24.06.2021, 08:00
Корпоративна відповідальність і глобальна експансія бізнесу: підсумки PM GO: GO GLOBAL - Фото

На правах реклами

Будучи однією з найбільших в Україні, PM GO 2021 відповідала глобальним викликам. Разом зі спікерами з Google, Netflix, Amazon, Juventus, Parimatch Tech учасники залученням вивчали ключові бізнес-практики в пандемічному світі. Закономірно, в програму включили блок CSR, який вела член наглядової ради Parimatch Tech, президент Parimatch Foundation Катерина Білоруська. До неї приєдналися українські компанії FFFACE і Uklon, а також міжнародний експерт Лаурен Іаннароне (Playtech plc.). Репортаж про їх практики і висновки — must read для всіх, хто тримає руку на пульсі соціальної корпоративної відповідальності та сталого розвитку бізнесу.

Бізнес-конференція PM GO традиційно зібрала спікерів з усього світу — підприємців, експертів зі сфери технологій та спорту, представників креативних компаній і розробників. Основною темою цього разу стала глобальна експансія бізнесу.

За словами Катерини Білоруської, включення в цьому році блоку корпоративної соціальної відповідальності (CSR) було просто неминучим: "За останні півтора роки тема соціальної корпоративної відповідальності вийшла, і навіть можна сказати "влетіла", на перший план бізнес-повістки. І будь-яка компанія усвідомлює, що турбота про своїх співробітників стає одночасно і турботою про суспільство, а турбота про суспільство — турботою про бізнес, тому що в сучасному світі бізнес неминуче і критично залежний від "середовища проживання"."

CSR-блок PM GO: Go Global містив концептуальну і практичну частини. Участники зосередилися на двох темах:

1) Роль CSR (корпоративної соціальної відповідальності) у розвитку бізнесу;

2) CSR-кейси і проекти, які змогли посилити позиції на нових ринках.

Катерина Білоруська: "Сьогодні ми розглядаємо CSR не як обов'язок бізнесу, а як бізнес-інструмент, який багато компаній зуміли впровадити у свою стратегію і операційну діяльність. І це дозволяє нам не просто допомагати суспільству, а вести із суспільством діалог, змінювати його і вирішувати свої бізнес-завдання".

А що ж на рахунок практики? Ведучи CSR-напрям холдингу Parimatch Tech, Катерина Білоруська очолює міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation. І не перший рік послідовно показує, як повинен і може працювати CSR в Україні:

"Parimatch Foundation в системі КСВ компанії покликаний закривати Social Impact Investing, тобто допомагати компанії інвестувати в суспільство. Ми в Parimatch Tech вже в 2019 році розуміли, що потрібно щось більше, ніж віддавати певний бюджет на благодійність. І створили незалежну структуру з професійною командою, яка здатна день у день ​​працювати над реальними стійкими змінами в суспільстві.

Ми розуміємо, що вибрали для себе непросту й амбітну мету — турботу про майбутнє покоління через спорт. Тому що віримо: якщо сьогодні будемо інвестувати в програми розвитку дитячого потенціалу, то в майбутньому отримаємо здорове, соціально грамотне й інтелектуальне суспільство. Адже щасливі діти — це основа будь-якого стабільного і розвинутого суспільства!

Зараз ми сфокусовані на трьох системних проектах:

• "Нова Фізична Культура" — програма, націлена на розвиток і популяризацію фізичної культури в школах із метою підвищення фізичної активності дітей.

• "Так, я можу!" — програма, спрямована на підтримку і розвиток дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами шляхом залучення їх у спорт.

• "Спортивний наставник" — програма, спрямована на те, щоб кожна дитина, незалежно від соціального статусу, могла розвиватися і йти до своєї мрії.

Ми усвідомлюємо, що це довготриваюча гра: нехай сьогодні результат нашої діяльності не очевидний повною мірою — найважливіші зміни не бувають швидкими".

Надихаюче CSR-intro Катерини продовжив Дмитро Корнілов із FFFACE — компанії, що надає AR-рішення для соціальних мереж — зі своєю доповіддю "CSR як інструмент для B2B-лідогенерації і виходу на нові ринки". Вслід за Parimatch Tech, це ще одна показова історія про те, що бізнес в Україні може запропонувати CSR-практику світового рівня. До вашої уваги — ключові моменти його доповіді:

"Коли ми запустили CSR-платформу FFFACE Social, у нас були прагматичні причини. А саме, вирішити такі бізнес-завдання:

1) вийти на нову аудиторію (ми вирішили піти з фану в соціальні комунікації як інструмент для розширення на НЕ-медійну публіку);

2) створити соціальний імідж (адже 81% мілленіалів хочуть купувати у компаній з соціальною позицією).

Ми зробили рісерч благодійності в Україні та зрозуміли, що в переважній більшості випадків це відбувається не системно: немає стандарту, вимірювання та прозорості. Так що ми побудували своє рішення на тому, щоб все це було.

На базі FFFACE Social ми безкоштовно створюємо для брендів Інста-фільтр з благодійним посилом. У свою чергу, за кожне застосування фільтра зі згадуванням бренд робить Донат. І найважливіший учасник тут – не байдужа аудиторія, яка застосовує фільтр і тим самим заряджає донати! На виході: донати бренду йдуть на благу мету. А ми і бренд отримуємо плюс до репутації соціально відповідальних компаній. Все абсолютно вимірюється, прозоро і дієво.

Буквально за 3 місяці таким чином ми реалізували 5 благодійних проектів. Отримали понад 60 згадувань у пресі, включаючи 2 моно-статті та інтерв'ю про CSR. Більш того, вийшли на нові ринки: до нас звернулася хлопці з One Trеe Planted, США, і ми вже зробили з ними один проект.

Наші практичні висновки за сформованим CSR-досвіду:

• Вибирати релевантних аудиторії і партнерів.

• Комунікувати CSR точно так же, як маркетинг.

• Ловити інфо-тренди.

• Вважати CSR такою ж частиною бізнесу, як і свій продукт."

Дійсно новаторський, робочий і системний кейс, чи не так? Що ж, це було далеко не все, і слідом не менш цікавий доповідь представив Вадим Іщенко, голова маркетингу Uklon: "Локалізація соціальних проектів. Як збільшити вплив і знизити ризики при виході на нові ринки?":

"CSR допомагає нам рости і стає репутаційних щитом для бренду, коли це потрібно. Ми – компанія-екстраверт: коли нас більше, ми сильніші.

85% наших клієнтів дивляться, як ми допомагаємо країні. Ми – частина України, і Україна частина нас. Запорука нашого успіху – це успіх країни, розвиток нашого суспільства. Ми – велика українська компанія, і повинні про це дбати. У минулому році ми сильно додали в CSR і навіть створили для нього саб-бренд – care / uklon. І в цілому визначили для себе 3 фокусних напрямки: Safety, Growth і Health.

Ми стратегічний партнер фонду "Повернись живим". Підтримуємо проекти ООН по запобіганню домашнього насильства, а також забезпечення рівних кар'єрних можливостей для жінок. Працюємо з Нацполіцією з дорожньої безпеки. Це все Safety.

Моє улюблене напрямок – Growth, розвиток суспільства. І я особливо радий, що ми недавно зробили висновок партнерство з "Мистецьким арсеналом", бо доносити культурну ідентичність нації це дуже важливо. Також працюємо з спільнотою w.tech, вкладаючись в дитяче освіту.

Health в останній рік проходив під знаком COVID, і ми досить багато зробили. У період локдауна було складно кудись дістатися, ми відчували свою відповідальність і стали безкоштовно возити лікарів. Точно також возили і донорів крові. З фондом "Варто жити" працюємо постійно, надаючи транспорт для їх підопічних, онкохворих. Возимо людей, які потребують гемодіалізу.

Що наш CSR дав бізнесу за цей пандемічний рік? 100+ згадок в медіа, в тому числі на ТБ. Нас підтримали близько 40 лідерів думок і бренди-партнери. Загальний охоплення осоставіл близько 12 000 000."

І завершувало блок CSR конференції інтерв'ю Катерини Білоруської з Лаурен Іаннароне, Director of Public Affairs and Sustainability at Playtech plc.

- Чому вплив CSR зростає з кожним роком?

- Дійсно, очікування від CSR ростуть у всьому світі. Є кілька ключових причин:

1) Відносинам з суспільством все більше уваги приділяють інвестори, і все наполегливіше закликають до прозорості.

2) Майбутнє регуляционной політики, в тому числі в контексті екології.

3) Залучення і утримання головних талантів. Все більше людей хочуть працювати в соціально відповідальних компаніях.

- Чи можна сказати, що CSR зараз не просто окрема складова бізнесу, вона визначає сам бізнес?

- Так, весь порядок денний змістилася. Те, чим раніше керувала команда з комунікацій, зараз розгортається на рівні всієї культури компанії. Як зверху вниз, так і навпаки. В тому числі, розгляд нових бізнес-моделей, операційної стратегії.

- З чого почати компаніям, які тільки вирішили будувати свій CSR?

- Перш за все, подивитися новим поглядом на свої продукти і послуги – на їх соціальний вплив. Проконсультуватися як з експертами, так і зі своїми клієнтами. І навіть якщо зараз все в порядку, спробувати зазирнути у майбутнє – які ризики можуть там виникнути.

- Як справляється з ключовими CSR-викликами гемблінг?

- Зараз основні виклики несе сама цифрове середовище, і тут дуже важливо інвестувати в аналітику даних і технології. Наша головна практика – зробити онлайн-гру більш безпечною. Тут допомагають, наприклад, повідомлення в реальному часі при взаємодії з гравцями. Також ми багато дивимося на наші продукти з точки зору безпечного дизайну ігр та вкладаємо в напрямок штучного інтелекту, яке дозволяє визначати ризики для користувачів на ранніх етапах.

- Чи вірно я розумію, що таким чином CSR веде вас до інновацій?

- О, так, ще й як! І це стосується не тільки нових технологій для безпеки, але і для оптимізації факторів впливу на навколишнє середовище. Навіть для операційної діяльності трапляються знахідки.

- З вашого досвіду, яка правильна структура CSR в компанії?

- Однозначно, щоб це дійсно працювало, CSR повинен починатися з самого верху. Правління, команда топів повинні прийняти рішення і стати першими провідниками соціальної відповідальності. А, за великим рахунком, в цьому бере участь кожен співробітник. Це дійсно велике і необхідна зміна, тому що раніше все починалося і закінчувалося в CSR-департаменті.

- Які компанії в плані CSR-практики для Вас найбільш надихаючі?

- У світовому масштабі я б виділила Unilever, просто в захваті від них. Вони вписали соціальну відповідальність не тільки в свої стратегію і комунікацію, а й в самі продукти, і вельми успішно. Ще один приклад – відома фармацевтична компанія GlaxoSmithKline. Вони дійсно сильно попрацювали над тим, щоб поліпшити доступ до препаратів на бідних і маргіналізованих ринках, абсолютно чесно подивилися на свою бізнес-модель і її вплив на середовище, і я думаю, вони зараз трендсеттери.


Безумовно, PMGO: GO GLOBAL пройшла насичено, цікаво і надзвичайно корисно. Тим, хто налаштований на майбутнє, є що взяти на замітку і осмислити, включити в стратегію, і – почати діяти!

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини