RU

COVID-19. Світовій економіці загрожують нові проблеми до кінця року - Bloomberg

08.09.2020, 10:29
COVID-19. Світовій економіці загрожують нові проблеми до кінця року - Bloomberg - Фото
Ілюстративне фото: Chris Aluka Berry/ЕРА

Світова економіка знаходиться на піку відновлення після кризи, пов'язаної із початком пандемії коронавірусу, але до кінця 2020 року країни можуть зіткнутися з новими проблемами і до 2025 року світова економіка може втратити близько $35 трлн. Таку думку озвучив професор Австралійського національного університету Воррік Маккіббін, пише Bloomberg.

Професор вважає, що уряди повинні продовжувати зусилля із підтримки економік, але зберегти зростання, що намітилося, буде непросто.

"Багато хто з них вже зараз готові призупинити антивірусні заходи підтримки", - зазначив він.

"Ви повинні зробити щеплення досить великій частині населення, перш ніж економічні втрати почнуть знижуватися", - вважає Маккіббін. Професор також зазначив, що потрібно ще чимало часу, щоб зробити розроблену вакцину доступною в усьому світі.

Читайте також: Мінус 51 млн. Кого забере безробіття в Європі до 2030 року. Дослідження McKinsey

Уряди провідних економік світу вже вклали трильйони доларів у заходи підтримки. Завдяки цьому зростає виробництво в Німеччині, відновлюється економіка Китаю, знижується безробіття в США.

"Ми спостерігаємо піковий відскік. Із цього моменту імпульс трохи згасає", - сказав радник із глобальної економіки Pacific Investment Management Йоахим Фелс.

Агентство наводить як приклад Швецію, яка відмовилася від суворих обмежень із метою збереження малого бізнесу і доходів громадян. За оцінкою експертів, зниження ВВП Швеції в 2020 році очікується на рівні 7%, у той час як економіки інших країн Європи знижуються до 30%.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини