RU

COVID-19 додав 12 нових ризиків стабільності на планеті. Тепер їх 35 – Global Risk Report

19.01.2021, 20:04
COVID-19 додав 12 нових ризиків стабільності на планеті. Тепер їх 35 – Global Risk Report - Фото
Поширення інфекційних захворювань – найбільший ризик сьогодні (Фото: depositphotos.com)

Поширення інфекційних захворювань є найбільшою загрозою стабільності на планеті на найближчі два роки. Про це  повідомляє міжнародна неурядова організація World Economic Forum (WEF) в опублікованому дослідженні Global Risk Report 2021.

Згідно з дослідженням, пандемія COVID-19 додала 12 нових ризиків стабільності у всьому світі, збільшивши їх кількість до 35.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

До переліку нових ризиків увійшли: розпад багатосторонніх інститутів, крах системоутворюючих галузей, розвал систем соціального забезпечення, цифрова нерівність, концентрація цифрової влади, провал в управлінні технологіями, розрив міждержавних відносин, геополітизація стратегічних ресурсів, повсюдна негативна реакція на науку, тривалий економічний застій, серйозне погіршення психічного здоров'я і ​​масове розчарування молоді.

У своєму дослідженні WEF ділить ризики на короткострокові – актуальні протягом двох найближчих років, середньострокові – 3-5 років і довгострокові – 5-10 років.

Серед топ-5 короткострокових ризиків автори доповіді зазначили, крім поширення інфекційних захворювань, падіння доходів населення, екстремальні погодні умови, проблеми з кібербезпекою і цифрову нерівність.

До топ-5 середньострокових ризиків увійшли: біржові бульбашки, провал в управлінні технологіями, нестабільність цін, шоки на товарних ринках і боргові кризи.

Серед п'яти найбільш актуальних довгострокових ризиків у WEF зазначили: поширення зброї масового ураження, розпад держав, втрата біорізноманіття, криза природних ресурсів, шкідливі технічні досягнення.

Global Risk Report складається на основі експертних опитувань понад 800 профільних фахівців та організацій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини