RU

Cлідство.info: FinCEN підозрює Порошенка в створенні офшорів. В ЄС заперечують

09.10.2020, 16:17
Cлідство.info: FinCEN підозрює Порошенка в створенні офшорів. В ЄС заперечують - Фото
Петро Порошенко (Фото: eurosolidarity.org)

Чотири міжнародні банки повідомили Мережу з боротьби з фінансовими злочинами Казначейства США (FinCEN) про підозрілі транзакції офшорних компаній, пов'язаних з  Петром Порошенком. Про це повідомляє програма Cлідство.info, яка є учасником міжнародного журналістського пулу розслідувачів документів FinCEN.

За даними ЗМІ, загальна сума переказів досягає $65 млн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Журналісти посилаються на звіти банків, які свідчать, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента, нібито міг брати участь в незаконних діях щодо створення офшорних компаній  і не повідомляв про це в деклараціях про доходи.

Програма стверджує, що таксист із Закарпатської області Тарас Тарасович за 5000 грн в місяць дозволив використовувати його паспортні дані, мимоволі ставши засновником чотирьох британських компаній. Однією з них була Genesis Local Ventures (GLV), яка призначила Тарасовича особою, яка має значний контроль.

Міжнародний Deutsche Bank подав у FinCEN звіт про підозрілу діяльність британської офшорної компанії GLV. На думку журналістів, фінустанова виявилася пов'язаною з Петром Порошенком. Компанія була зареєстрована двома юрособами Белізу Poramto Group і Admiral Group, які журналісти пов'язують з експрезидентом.

За дев'ять місяців протягом 2016-17 років, згідно з повідомленням банку, через рахунки GLV пройшло понад $60 млн. В кінці кінців, банк закрив рахунки компанії через "відсутність прозорості".

В Євросолідарності заявили, що особисто Петро Порошенко не володіє ніякими офшорними компаніями, також там підкреслили, що володіння бізнес-активами не тотожне управлінню бізнес-процесами.

"Ви не можете не знати, що ще 2016 році Петро Порошенко передав корпорацію Рошен у довірчу власність компанії Ротшильд. Такий крок позбавив його права і можливості управляти цим бізнесом, гарантом чому – кількасотрічна репутація Ротшильд. Інші бізнеси так само передані в управління авторитетних незалежних компаній", – заявили Слідствo.info в пресслужбі Євросолыдарності".

FinCEN – це бюро Департаменту фінансів США, яке збирає підозрілі фінансові транзакції. Одна з причин такого збору – відмивання коштів, інша – фінансування тероризму.
  • 20 вересня BuzzfeedNews оприлюднило результати дворічного дослідження банківських звітів. Понад 400 журналістів-розслідувачів з усього світу отримали доступ до масиву документів Мережі з боротьби з фінансовими зловживаннями державного агентства (FinCEN).
  • Серед операцій, які американське відомство вважає підозрілими, спливають компанії, пов'язані з  КоломойськимАхметовимКлюєвым  та іншими відомими українцями.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини