RU

Чорнобильці, військові, журналісти. Мінсоц хоче переглянути чотири мільйони пенсій

14.12.2020, 19:19
Чорнобильці, військові, журналісти. Мінсоц хоче переглянути чотири мільйони пенсій - Фото
Марина Лазебна (Фото: пресслужба Кабміну)

Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт, що дозволяє проіндексувати пенсії для військовослужбовців, чорнобильців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців. Про це в ефірі програми "Свобода слова" розповіла міністр соцполітики Марина Лазебна.

"Близько 4 млн українців позбавлені індексації своїх пенсій, а пенсії військовослужбовців востаннє індексувалися в 2014 році, – сказала Лазебна. – Ми індексуємо певну частину трудових пенсій, але пенсії, що були призначені за іншими законами, не індексуються".

Міністр зазначила, що "ймовірно" законопроєкт приймуть лише в 2022 році.

Також міністерство підготувало ще один законопроєкт, що забезпечує підвищення пенсійних виплат чорнобильцям.

"Зараз ми хочемо вирівняти цю несправедливість і підняти пенсію для людей, які не були військовослужбовцями, але були залучені до ліквідації і працювали там", – сказала міністр.

Читайте також: Кращі пенсійні системи Європи і крах у Чилі: на що важливо дивитися Україні

  • На початку грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №2141 про підвищення пенсій для військових пенсіонерів, на що потрібно 15 млрд грн. Однак Кабінет міністрів виступив проти цих змін.
  • 44 недержавних фонди виплатили 88,7 млн ​​грн пенсій за перші три квартали 2020 року, повідомляється на сайті Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів.
Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини