RU

Чорна п'ятниця: що планують купувати українці – дослідження Gradus

23.11.2020, 14:58
Чорна п'ятниця: що планують купувати українці – дослідження Gradus - Фото
Ілюстративне фото: Сергій Долженко/ЕРА

Тільки 35% опитаних українців планують щось купити в Чорну п'ятницю. Серед них найбільше витратяться на електроніку (комп'ютери, ноутбуки, планшети, смартфони) – більше 48%, одяг і взуття – 44%, побутову техніку – 29%, косметику і побутову хімію – 22%. Про це свідчать дані дослідження, яке провела українська компанія Gradus Research спільно з NCG (Nostra Communications Group).

Як відзначають автори дослідження, метою опитування було показати рівень довіри жителів країни до цієї дати, плани на покупки, споживчі звички і головні орієнтири під час шопінгу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Про те, що це за день "Чорна п'ятниця" знають 97% респондентів, більше половини з них 50% робили покупки в цей день. Кращим днем ​​для шопінгу цю дату вважають тільки 6,4% опитаних, ще 34% – відповіли "скоріше так, ніж ні".

Довіри до знижок в Чорну п'ятницю залишилося небагато: в те, що ціни знижуються, вірять лише 6% опитаних, ще 38% вважають, що прайс на товари "швидше знижується". 26% українців думають, що ціни залишаються без змін, а 13% – що вони, навпаки, підвищуються.

Найбільші знижки, на думку опитаних, у наступних товарів: категорії електроніки і побутової техніки (47% і 43% відповідно). Ще 35% українців бачить знижки в категорії одягу і взуття, а більше 25% – не бачить їх зовсім.

Феномен спонтанності шопінгу в період Чорної п'ятниці також підтвердився: 71% покупок в цей день – спонтанні.

Для збільшення натисніть на картинку

Серед проблем, які турбують опитаних під час покупок в Чорну п'ятницю виділяють наступні: черги в магазинах – 60%, "зависання" касових апаратів в магазинах та інтернет-магазинах – 20% і 32% відповідно, затримка доставки – 23%, погана якість товару – 20% і невідповідність товару опису і зображенню в інтернет-магазині – 28%.

На що звертають увагу українці при виборі магазину для шопінгу в цей день? Найважливіший показник – це ціна – 81% і розмір знижки – 66%. Також 23% опитаних оберуть той магазин, де пропонують подарунок до покупки.

"Люди потребують приємних емоцій, особливо в наш час. Вони жадають спалахів щастя. Все це сприяє спонтанним покупкам. Тому Чорна п'ятниця стає саме тим приводом, коли можна себе порадувати", – Євгенія Близнюк, засновник і директор дослідницького агентства Gradus Research.

Дослідження було проведене методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів віком 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 16-17 листопада 2020 року, розмір вибірки: 1434 респондента.

МGradus Research була запущена в 2019 році. Gradus – платформа для проведення соціологічних експрес-опитувань за допомогою спеціального мобільного додатку. Опитування проводяться з дотриманням стандартів соціології серед верифікованих респондентів панелі Gradus. Технологія дозволяє проводити репрезентативне національне поле протягом кількох годин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини