RU

"Чорні" банки назвуть сьогодні

04.02.2009, 08:51

У середу, 4 лютого, у Києві відбудеться прес-конференція на тему: "Банківська революція підприємців".

Під час заходу його учасники, зокрема, лідер Партії малого і середнього бізнесу Ярослав Місяць, збираються назвати "чорний" список банків і запропонувати поетапний план дій підприємців щодо захисту від беззаконних дій колекторів.

У заході збираються також взяти участь представники громадських організацій підприємців України.

Зокрема, банкіри по-різному оцінюють існування таких списків, однак категорично засуджують їхнє використання у якості "чорного" піару. "Безумовно, "чорні" списки компаній, як перелік несумлінних компаній, - мають право на існування і є ознакою здорової ринкової конкуренції", - вважає заступник голови правління АБ "Діамантбанк" Валерій Олійник.

За його словами, з їх допомогою власники і топ-менеджмент компаній, які потрапили у такі списки, отримують однозначний сигнал про необхідність радикального поліпшення рівня обслуговування, взаємодії з клієнтами тощо. "Власники і топ-менеджмент компаній, які не потрапили в такі списки, - можуть на прикладі чужих помилок зрозуміти, як не допустити потрапляння у такі списки. Водночас, ці списки категорично не можна використати як інструмент боротьби (з конкурентами чи опонентами), "чорного" піару", - вважає В.Олійник.

Нагадаємо, на сьогодні багато українських банків переживають гостру кризу неповернень кредитів, тому і сплив актуальний бізнес - колекторский, представники якого покликані допомагати повертати борги.

Колекторський бізнес виник у США в 60-х роках минулого століття. Зараз там офіційно діє майже 8 тисяч таких контор. В їх арсеналі - цілодобові дзвінки боржникам із нагадуваннями про необхідність сплати. Потім і несподівані візити додому. Головне - психологічно зламати боржника і примусити його повернути гроші. Потім доходить до суду.

В Україні таких фірм наразі не більше п'ятдесяти. Але перспектива є - неповернення кредитів тільки за іпотекою досягає критичної межі - більше за 20%. Фахівці говорять, що деякі банки вже перейшли катастрофічний поріг - 30%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини