RU

Чому зростали ціни в січні: Мінекономіки назвало причини прискорення інфляції

10.02.2021, 14:05
Чому зростали ціни в січні: Мінекономіки назвало причини прискорення інфляції - Фото
Ілюстративне фото: freepik.com

У січні 2021 року інфляція очікувано склала 1,3% в місячному вираженні. Цінова ситуація повністю відповідає тенденціям кінця минулого року, сказано в коментарі Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

"В умовах тривалої невизначеності і січневого локдауна тривало зміщення пріоритетів в споживанні на користь продовольчих товарів, що підтримало їх зростання на рівні сезонних значень",   наголошується в коментарі Мінекономіки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Продукти харчування подорожчали в січні на 1,5%, при тому, за розрахунками Мінекономіки, в середньому в січні протягом 2018-2020 років ціни на цю групу товарів зростали на 1,6%, а в грудні 2020 року – на 1,8%.

Другим за впливом на динаміку інфляції фактором міністерство називає зростання цін на енергоносії на світовому ринку.

При цьому в Мінекономіки відзначають, що за певними групами товарів навпаки в січні відбулося відчутне зниження цін. Зокрема, йдеться про одяг і взуття, де ціни знизилися відповідно на 3,9% і 4%.

Також підтримало платоспроможний попит населення підвищення заробітної плати (з 01.01.2021 до 6000 грн).

В цілому в 2021 році споживча інфляція дещо перевищить цільовий рівень Національного банку, прогнозують в міністерстві. Серед причин: відновлення економічної активності через пом'якшення карантинних заходів і зниження рівня майбутньої невизначеності на тлі поширення вакцинації в світі і в Україні.

"Дія всіх цих факторів було прогнозованим і не призведе до кардинальних змін в тренді і не буде формувати негативних умов для розвитку економіки", – вважають в Мінекономіки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини