RU

Чи отримає Україна програму МВФ в 2019? Рожкова про меморандум

09.10.2019, 13:42
Чи отримає Україна програму МВФ в 2019?  Рожкова про меморандум - Фото
thumbnail-tw-20191002100859-2575

НБУ оцінює як "дуже високу" ймовірність досягнення домовленостей про нову програму Міжнародного валютного фонду для України ще в цьому році, заявила в Интерьвью LIGA.net перша заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Повний текст інтерв'ю: Катерина Рожкова - про долю Привату, Коломийського, Дубинського, МВФ і пожежі у Гонтаревої

За її словами основою для нового меморандуму стануть невиконані вимоги з попередніх програм. З нових пунктів Рожкова зазначила наступне:

- «Спліт» Нацкомфінпослуг. План реформи небанківського фінансового сектора з огляду на прийняття Верховною Радою закону про розділення повноважень Нацкомфінпослуг між НБУ і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

- Рада Нацбанку. У МВФ були зауваження щодо результатів аудиту корпоративного управління НБУ щодо взаємодії з Радою регулятора.

- Незалежність НБУ. "Мені поки складно сказати, чи буде це прописано в конкретних виразах. Тому що тиск на Нацбанк, який ми бачимо, виходить не від уряду або президента. Тут швидше питання, чи готові ми, як держава, захищати ці реформи. Думаю, в меморандумі мова буде йти більше про це, ніж про незалежність конкретного Нацбанку ", - сказала Рожкова.

- Повернення Приватбанку Ігорю Коломойському. Меморандум точно буде містити блок щодо ПриватБанку й інших, виведених з ринку банків. "Наше завдання зробити все, щоб захистити фінансову стабільність в країні і інтереси держави в цілому, при цьому не порушивши закон і незалежність судової гілки влади. Це дуже складне питання - поки ми тільки обговорюємо його. Але в меморандумі це буде відображено ", - зазначила заступник голови НБУ.

Читайте також: Приватбанк - Коломойському? Що відбувається в суді за банк: деталі закритого процесу

- Слідча комісія Олександра Дубинського. МВФ не втручається в право українських гоструктур аудитувати органи влади, але під час обговорення теми Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради говорилося, що її члени не повинні мати конфлікту інтересів (серед передбачуваних членів комісії колишні співробітники структур Ігоря Коломойського Олександр Дубинський і Тарас Батенко, а також власники деяких збанкрутілих банків).

Як уточнила Рожкова, українська сторона сподівається опрацювати всі спірні питання до щорічної зустрічі країн-членів МВФ, яка пройде у Вашингтоні з 14 по 20 жовтня.

  • 26 вересня місія МВФ завершила роботу в Києві.  Україна досі не домовилася про нову програму співпраці з Міжнародним валютними фондом.  Як повідомив LIGA.net один з високопоставлених учасників переговорів з української сторони, ключовим підсумком роботи став сформований "драфт" (чорнова версія, - ред.) Меморандуму для нової програми.
  • Серед ключових питань, за якими сторони поки не досягли ясності - незалежність НБУ, потенційне повернення ПриватБанку екс-власникам, бюджет 2020 року.
  • Місія МВФ працювала в Україні c 11 вересня.  Попередній візит відбувся в травні, він також не приніс результатів: у Фонді заявили, що повернуться до переговорів після формування нового уряду.

Читайте російською: Получит ли Украина программу МВФ в 2019? Рожкова о меморандуме

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини