RU

Чи будуть скорочення? Як українські IT-компанії переживають початок кризи

17.03.2020, 16:51
Чи будуть скорочення? Як українські IT-компанії переживають початок кризи - Фото
Фото: pixabay

Другий понеділок березня економісти назвали "чорним" - світові фондові індекси обвалилися на рекордні цифри з часів останньої великої кризи. Сумарні втрати капіталізації оцінюються в $9 трильйонів, а п'ять найбільших технокомпаній - Apple, Facebook, Alphabet, Amazon, Microsoft - втратили $416 млрд за один день.

Український IT-сектор орієнтується на експорт, через що фінансові проблеми іноземних компаній позначаються і на українських. Представники IT-компаній GlobalLogic, SoftServe, Sigma Software розповіли журналісту Liga.Tech, чого вони очікують.

За словами керуючого директора GlobalLogic у Центральній і Східній Європі Ігоря Біди, коли економіка на спаді, компанії скорочують витрати і переводять розробку в більш дешеві локації. Це створює попит на послуги українських IТ-фахівців.

"Важлива особливість світового IT-ринку в тому, що наші послуги користуються попитом незалежно від стану економіки", - повідомив він в інтерв'ю Liga.Tech.

Голова Ради директорів SoftServe Ярослав Любінець каже, що працівники і клієнти - основна цінність IT-компаній. Тому компанії будуть сфокусовані на тому, щоб зберегти команду. Компанії з великим запасом міцності зможуть утримувати працівників на внутрішніх проектах. Але багато хто буде скорочувати працівників з невисокою продуктивністю праці.

"Усі стурбовані розвитком ситуації з пандемією коронавірусу і кризовими явищами в глобальній економіці. Негативний вплив на українську IT-галузь буде, масштаби зараз оцінити складно", - говорить він.

CEO та співзасновник Sigma Software Валерій Красовський каже, що ринок акцій мчить униз, зрозуміло, що будуть і банкрутства. Однак бізнес не завмер в очікуванні, а IT-сервіси будуть затребувані не менше, ніж раніше.

"Варто точно очікувати скорочень і навіть припинення проектів, пов'язаних з авіаперевезеннями та круїзними компаніями. Але, як і завжди, така ситуація має і зворотний бік: якісь компанії відкриють для себе нові можливості", - вважає він.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини