RU

Черкасиобленерго через суд ініціює банкрутство заводу Ostchem Фірташа

10.03.2021, 21:00
Черкасиобленерго через суд ініціює банкрутство заводу Ostchem Фірташа - Фото
Фото: depositphotos.com

Черкасиобленерго в судовому порядку почало процедуру банкрутства ПрАТ "Азот" (Черкаси), що входить у холдинг Ostchem  Дмитра Фірташа, через невиплату боргу в 1,9 млрд грн. Відповідну справу №925/288/21 внесено до держреєстру судових справ.

"З огляду на необхідність вирішення питання проблемної заборгованості, що виникла внаслідок невиконання Азотом своїх зобов'язань перед компанією на підставі договору про постачання електричної енергії від 24 травня 2005 року, Черкасиобленерго звернулося до Господарського суду Черкаської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство", – йдеться в заяві Черкасиобленерго, що є у розпорядженні LIGA.net.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У поданій заяві Черкасиобленерго просить суд визнати компанію кредитором Азоту на суму 1,86 млрд грн.

Також Черкасиобленерго в лютому подало позови до госпсуду Черкаської області до Азоту про стягнення заборгованості за штрафними санкціями на суму 371 млн грн через невиплату основного боргу.

У Черкасиобленерго вказують, що Азот є найбільшим боржником компанії.

Раніше Черкасиобленерго й Азот уклали низку мирових угод щодо схем погашення заборгованості.

"Однак, дію цих мирових угод було зупинено з ініціативи Фонду держмайна. Більш того в 2020 році Фонд заблокував реалізацію нових домовленостей з Азотом, згідно з якими щомісячна сума виплат за боргом з боку боржника збільшувалася до 14 млн грн на місяць у перші два роки, і до 20 млн грн щомісяця в наступні два роки", – йдеться в заяві компанії.

Також керівництво Черкасиобленерго заявляє про незадовільну роботу Державної виконавчої служби під час стягнення заборгованості з Азоту.

Тому компанія 3 березня найняла приватну колекторську фірму для стягнення 700 млн грн боргів з Азоту.

46% акцій Черкасиобленерго належить державі, 25% – компанії УкрЕСКО (перед приватизацією Кабмін має намір об'єднати ці пакети). Ще 23,9% Черкасиобленерго належить КУА Сварог Ессет Менеджмент, афілійованій з бізнесменом  Костянтином Григоришиним.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини