RU

Через ПДВ-махінації бюджет втрачає мільярди: ЗН показало документ

29.04.2020, 10:22
Через ПДВ-махінації бюджет втрачає мільярди: ЗН показало документ - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

До лютого цього року в Україні працювало близько шестисот транзитно-конвертаційних центрів, через діяльність яких держбюджет щомісяця недоотримує близько 4 млрд грн. Про це йдеться в статті ZN.UA "Податок на додану жадібність".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За даними документа, автентичність якого підтвердило джерело в ДПС, фірми-схемники із січня 2019 згенерували близько 75 млрд грн фіктивного податкового кредиту, продавши його компаніям реального сектора, завдяки чому вони змогли сплатити до держбюджету менші суми.

Наприклад, у Львівській області діяло 40 таких фірм, сума збитків, завданих ними державі, за цей період склала 453 млн грн, у Київській області 111 підприємств нанесли країні близько 1 млрд грн збитків, в самому Києві через 127 фірм-схемників держбюджет недоотримав близько 400 млн грн тощо. І це тільки за лютий 2020-го.

Як зазначає видання, без участі топів у податковій ці підприємства працювати б не змогли.

"Начальники обласних податкових та Офісу великих платників напевно і в темі, і в частці, адже вони, на відміну від нас з вами, мають необмежений доступ до даних служби, системи електронного адміністрування ПДВ та системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), яка, по суті, не повинна пропускати схемників, але пропускає регулярно. А потім ці ж керівники закривають очі на відшкодування схемникам фіктивного ПДВ із держбюджету", - пише автор матеріалу.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Читайте російською: Из-за НДС-махинаций бюджет теряет миллиарды: ЗН показало документ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини